خواندن به فرانسوی

متن کوتاه فرانسوی – کارهای روزمره – سطح A2

فرانسوی یکی از زبانهای پر مخاطب در دنیاست که سالیانه میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا از طرق متعددی به یادگیری آن می‌پردازند. حتی طبق تحقیقاتی، گفته می‌شود که فرانسوی زبان آینده است. شاید در وهله‌ی اول این سوال برایتان پیش بیاید که آیا زبان فرانسوی واقعا سخت است یا نه؟ طبیعتا هیچ چیز سختی وجود ندارد و صرفا با تلاش و استمرار و با کمک فریدلینگو می‌توانید هر زبانی را به آسانی یاد بگیرید. داستان کوتاه فرانسوی کپی شده از فریدلینگو

یکی از راههای یادگیری زبان فرانسوی، خواندن متون کوتاه است. شما با خواندن یک متن، موارد متنوعی را یاد می‌گیرید؛ بزرگ شدن دایره لغات، ساختارهای زبانی، گرامر، اصطلاحات و عبارات و شیوه‌ی صحیح به کار رفتن کلمات در جمله‌ها از جمله مواردی هستند که با خواندن متن به دست می‌آید. سعی کنید در ابتدا متن را بدون نگاه کردن به ترجمه بخوانید و اگر کلمه‌ای را نمی‌دانید تلاش کنید که معنی آن را با توجه به متن پیدا کنید. سپس در آخر ترجمه را ببینید و درک خود از مطلب را با ترجمه به قیاس بگذارید. شما همچنین می‌توانید از برگه‌های تقلب برای یادگیری و حفظ کردن لغات و نکات گرامری استفاده کنید. داستان کوتاه فرانسوی کپی شده از فریدلینگو

زبان فرانسوی را می‌توان به شیوه‌های متعددی یاد گرفت. استفاده از اپلیکیشن‌های گوناگون که می‌توان آنها را روی گوشی نصب کرد، گوش دادن به پادکست‌های مختلف، وب سایت‌های آموزشیو فیلم‌ها و شوهای تلویزیونی و سینمایی از جمله مواردی هستند که به کمک شما می‌آیند. فریدلینگو کار را برای شما راحت کرده است و اینجا ما تمامی منابع را در اختیار شما قرار داده‌ایم. برای خواندن کل متن‌های فرانسوی در سطوح مختلف، می‌توانید به این صفحه مراجعه کنید.


Jours de la semaine

Le lundi, David reste toute la journée à l’école. Souvent, le soir, il pratique une activité musicale : le piano. Le mardi ressemble au lundi sauf qu’il n’y a pas d’activité après l’école, David rentre chez lui pour faire ses devoirs et se reposer. Il y a des régions où les enfants ne vont pas à l’école le mercredi. David, lui, va à l’école le mercredi matin. Le mercredi après-midi, il se détend et va jouer au football dans son club. Le jeudi est comme le mardi, on ne fait qu’aller à l’école.

Le vendredi, la classe dure toute la journée mais elle est souvent plus courte pour laisser les élèves en week-end plus tôt. La journée est longue pour David qui attend le samedi toute la semaine.

Le samedi, il dispute des matchs de football avec son club dans le cadre de compétitions régionales. Le dimanche, il se repose et en profite pour faire ses devoirs pour la semaine. C’est déjà le lundi, et toute la semaine recommence.

ترجمه

روز‌های هفته

دوشنبه٬ دیوید کل روز را در مدرسه است. اغلب هنگام عصر او تمرین موسیقی دارد: پیانو. سه شنبه مانند دوشنبه است به جز اینکه فعالیتی بعد از مدرسه وجود ندارد٬ دیوید به خانه می رود تا تکالیفش را انجام دهد و استراحت کند. مناطقی هستند که در آنها بچه ها روز چهارشنبه به مدرسه نمی روند. دیوید صبح چهارشنبه هم مدرسه می‌رود. بعد از ظهر چهارشنبه استراحت می‌کند و در باشگاه‌اش فوتبال بازی می‌کند. پنج شنبه مانند سه شنبه است٬ فقط به مدرسه می‌رویم .

روز جمعه٬ کلاس کل روز طول می‌کشد ولی اغلب کوتاه تر است چونکه اجازه دهد کودکان زودتر به تعطیلات برسند. این رروز برای دیوید روز طولانی ای است برای کسی که کل هفته را منتظر شنبه است. داستان کوتاه فرانسوی کپی شده از فریدلینگو

روز شنبه او برای تیمش در رقابت‌های منطقه ای فوتبال بازی می‌کند. روز یک شنبه استراحت می کند و فرصت دارد تکالیفش برای هفته بعد را انجام دهد . به زودی دوشنبه است و دوباره هفته آغاز می شود.

منابع فرانسوی می‌توانید نسخه‌ی pdf این متن کوتاه را دانلود کنید و بعدا مطالعه نمایید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن