خواندن به فرانسوی

متن کوتاه فرانسوی – کارهای روزمره – سطح A2

فرانسوی یکی از زبانهای پر مخاطب در دنیاست که سالیانه میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا از طرق متعددی به یادگیری آن می‌پردازند. حتی طبق تحقیقاتی، گفته می‌شود که فرانسوی زبان آینده است. شاید در وهله‌ی اول این سوال برایتان پیش بیاید که آیا زبان فرانسوی واقعا سخت است یا نه؟ طبیعتا هیچ چیز سختی وجود ندارد و صرفا با تلاش و استمرار و با کمک فریدلینگو می‌توانید هر زبانی را به آسانی یاد بگیرید. داستان کوتاه فرانسوی کپی شده از فریدلینگو

یکی از راههای یادگیری زبان فرانسوی، خواندن متون کوتاه است. شما با خواندن یک متن، موارد متنوعی را یاد می‌گیرید؛ بزرگ شدن دایره لغات، ساختارهای زبانی، گرامر، اصطلاحات و عبارات و شیوه‌ی صحیح به کار رفتن کلمات در جمله‌ها از جمله مواردی هستند که با خواندن متن به دست می‌آید. سعی کنید در ابتدا متن را بدون نگاه کردن به ترجمه بخوانید و اگر کلمه‌ای را نمی‌دانید تلاش کنید که معنی آن را با توجه به متن پیدا کنید. سپس در آخر ترجمه را ببینید و درک خود از مطلب را با ترجمه به قیاس بگذارید. شما همچنین می‌توانید از برگه‌های تقلب برای یادگیری و حفظ کردن لغات و نکات گرامری استفاده کنید. داستان کوتاه فرانسوی کپی شده از فریدلینگو

زبان فرانسوی را می‌توان به شیوه‌های متعددی یاد گرفت. استفاده از اپلیکیشن‌های گوناگون که می‌توان آنها را روی گوشی نصب کرد، گوش دادن به پادکست‌های مختلف، وب سایت‌های آموزشیو فیلم‌ها و شوهای تلویزیونی و سینمایی از جمله مواردی هستند که به کمک شما می‌آیند. فریدلینگو کار را برای شما راحت کرده است و اینجا ما تمامی منابع را در اختیار شما قرار داده‌ایم. برای خواندن کل متن‌های فرانسوی در سطوح مختلف، می‌توانید به این صفحه مراجعه کنید.


La routine quotidienne

Le matin, Théo se lève à six heures. Il reste au lit un quart d’heure dans le noir avant de se lever, pour faire durer la nuit. Tous les matins, il suit la même routine : il commence par se laver le visage avant de prendre une douche. Ensuite, il se sèche très vite les cheveux pour aller manger son petit déjeuner. Il doit se dépêcher pour ne pas être en retard à l’école.

Après son repas, il retourne à la salle de bain pour se brosser les dents et pour aller aux toilettes. Théo vérifie qu’il a bien fait son lit avant de s’habiller et de partir à l’école. La journée est longue pour lui. Il doit étudier et écrire pendant quatre heures le matin et il ne peut se reposer que vingt minutes au moment de la récréation, à dix heures du matin. À midi, c’est l’heure de déjeuner. Pendant une heure et demie, Théo peut penser à autre chose qu’à l’école et s’amuser avec ses amis. La cloche de l’école sonne à quatorze heures pour que tout le monde retourne en classe jusqu’à dix-sept heures.

La journée n’est pas fini pour Théo qui doit rentrer à la maison pour faire ses devoirs. Une fois qu’il a tout fini, Théo peut enfin aller jouer et s’amuser avant de dîner avec ses parents. Pour se détendre, Théo prend souvent un bain le soir avant de jouer encore un peu et d’aller dormir.

ترجمه

کار‌های روزمره

صبح٬ تئو ساعت ۶ از خواب بیدار می‌شود. و یه ربعی را در تاریکی اول صبح در تخت خوابش می ماند قبل از اینکه کاملا بیدار شود. هر روز صبح کارهای روزمره مشابهی را انجام می دهد: با شستن صورت و دوش گرفتن آغاز می کند. بعد موهایش را سریع خشک می کند تا صبحانه بخورد.باید عجله کند تا دیر به مدرسه نرسد. داستان کوتاه فرانسوی کپی شده از فریدلینگو

بعد از غذا٬ به دستشویی می رود تا مسواک بزند و حمام کند. تئو تخت را قبل از اینکه لباس بپوشد و به مدرسه برود مرتب می کند. روز برای او طولانی است. باید چهار ساعت در روز مطالعه کند و یادداشت بردارد و فقط به مدت ۲۰ دقیقه در ساعت ۱۰ صبح می تواند استراحت کند. هنگام ظهر٬ زمان نهار است به مدت یک ساعت و نیم٬ تئو می تواند به چیزی به غیر از مدرسه فکر کند و با دوستانش خوش بگذراند. زنگ مدرسه ساعت ۴ به صدا در می آید و همه باید به کلاس برگردند تا ساعت ۵.

روز برای تئو تمام نشده است کسی که باید به خانه برود و تکالیفش را انجام دهد. وقتی تکالیفش را انجام داد می تواند بازی کند و سرگرمی داشته باشد قبل از خوردن شام همراه خانواده. برا استراحت تئو اغلب هنگام شب دوش می گیرد قبل از اینکه کمی بازی کند و بخوابد .

منابع فرانسوی می‌توانید نسخه‌ی pdf این متن کوتاه را دانلود کنید و بعدا مطالعه نمایید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن