خواندن به فرانسوی

متن کوتاه فرانسوی – تعطیلات در فرانسه – سطح A2

فرانسوی یکی از زبانهای پر مخاطب در دنیاست که سالیانه میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا از طرق متعددی به یادگیری آن می‌پردازند. حتی طبق تحقیقاتی، گفته می‌شود که فرانسوی زبان آینده است. شاید در وهله‌ی اول این سوال برایتان پیش بیاید که آیا زبان فرانسوی واقعا سخت است یا نه؟ طبیعتا هیچ چیز سختی وجود ندارد و صرفا با تلاش و استمرار و با کمک فریدلینگو می‌توانید هر زبانی را به آسانی یاد بگیرید. داستان کوتاه فرانسوی کپی شده از فریدلینگو

یکی از راههای یادگیری زبان فرانسوی، خواندن متون کوتاه است. شما با خواندن یک متن، موارد متنوعی را یاد می‌گیرید؛ بزرگ شدن دایره لغات، ساختارهای زبانی، گرامر، اصطلاحات و عبارات و شیوه‌ی صحیح به کار رفتن کلمات در جمله‌ها از جمله مواردی هستند که با خواندن متن به دست می‌آید. سعی کنید در ابتدا متن را بدون نگاه کردن به ترجمه بخوانید و اگر کلمه‌ای را نمی‌دانید تلاش کنید که معنی آن را با توجه به متن پیدا کنید. سپس در آخر ترجمه را ببینید و درک خود از مطلب را با ترجمه به قیاس بگذارید. شما همچنین می‌توانید از برگه‌های تقلب برای یادگیری و حفظ کردن لغات و نکات گرامری استفاده کنید.

زبان فرانسوی را می‌توان به شیوه‌های متعددی یاد گرفت. استفاده از اپلیکیشن‌های گوناگون که می‌توان آنها را روی گوشی نصب کرد، گوش دادن به پادکست‌های مختلف، وب سایت‌های آموزشیو فیلم‌ها و شوهای تلویزیونی و سینمایی از جمله مواردی هستند که به کمک شما می‌آیند. فریدلینگو کار را برای شما راحت کرده است و اینجا ما تمامی منابع را در اختیار شما قرار داده‌ایم. برای خواندن کل متن‌های فرانسوی در سطوح مختلف، می‌توانید به این صفحه مراجعه کنید.


Les fêtes en France

En France, il y a au total 11 fêtes pendant l’année. Ce sont des jours fériés, c’est-à-dire des jours pendant lesquels on ne travaille pas. Certaines fêtes sont civiles et d’autre sont d’origine religieuses. Voici les principales. Le jour de l’An correspond au 1 janvier. On le fête avec ses amis ou sa famille, et on souhaite « bonne année ! » à ses proches.

Le 14 juillet est la fête nationale française. Elle célèbre la prise de la Bastille qui a eu lieu le 14 juillet 1789. Des feux d’artifices et des défilés militaires sont organisés. Le 8 mai est la fête de la Victoire. C’est la commémoration, c’est-à-dire la fête anniversaire, de la fin de la Seconde Guerre mondiale. Le 1er mai correspond à la fête du Travail, et rappelle la lutte des ouvriers pour réduire la journée de travail à huit heures. Ce jour-là, on offre traditionnellement du muguet, une petite fleur blanche, à ses proches.

Noël a lieu le 25 décembre. C’est une fête chrétienne qui célèbre la naissance de Jésus. Les familles se réunissent et partagent un bon repas le soir du 24 décembre, et on s’offre des cadeaux. Enfin, Pâquesn’a pas de date fixe, c’est un dimanche compris entre le 22 mars et le 25 avril. À cette occasion, les parents cachent des oeufs en chocolat dans la maison et le jardin, et les enfants s’amusent à les chercher.

ترجمه

تعطیلات در فرانسه

در فرانسه٬ روی هم رفته ۱۱ روز تعطیل وجود دارد. روزهای تعطیلی که طی آنها کار نمی‌کنید. برخی فستیوال‌ها مدنی هستند و برخی دیگر مذهبی. در اینجا برخی از این رویداد‌های مهم را نام می‌بریم. سال جدید که اولین روز ماه ژانویه است. ما این روز را با دوستان و خانواده جشن می‌گیریم و سال خوشی برای هم آرزو می‌کنیم! داستان کوتاه فرانسوی کپی شده از فریدلینگو

۱۴ جولای روز ملی فرانسه. در این روز مردم باز‌پس گرفتن قلعه باستیل که ۱۴ جولای ۱۷۸۹ اتفاق افتاده است را جشن می‌گیرند. آتش بازی و رژه نظامی اجرا می‌شود. ۸ می روز پیروزی است. این روز یادبود و جشن پایان جنگ جهانی دوم است. اول ماه می روز کارگر٬ و یادآور تلاش کارگران برای کاهش ساعت کاری به ۸ ساعت در روز است. در این روز٬ لیلی کوچه یک گل سفید کوچک به طور سنتی به بستگان هدیه داده می شود. داستان کوتاه فرانسوی کپی شده از فریدلینگو

کریسمس که ۲۵ دسامبر است. این یک روز تعطیل مسیحی است که در آن مسیحیان تولد عیسی مسیح را جشن می‌گیرند. خانواده‌ها دور هم جمع می‌شوند و در شب ۲۴ دسامبر کنار هم شام می‌خورند و به هم هدیه می‌دهند. در نهایت٬ روز عید پاک است که تاریخ مشخصی ندارد٬ یک روز یک شنبه بین ۲۲ مارس و ۲۵ آوریل است. در این روز والدین شکلات‌های تخم مرغی در خانه و باغ پنهان می‌کنند٬ و بچه‌ها سرگرم پیدا کردن آنها می‌شوند.

منابع فرانسویمی‌توانید نسخه‌ی pdf این متن کوتاه را دانلود کنید و بعدا مطالعه نمایید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن