خواندن به فرانسوی

متن کوتاه فرانسوی – چهار فصل – سطح A2

فرانسوی یکی از زبانهای پر مخاطب در دنیاست که سالیانه میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا از طرق متعددی به یادگیری آن می‌پردازند. حتی طبق تحقیقاتی، گفته می‌شود که فرانسوی زبان آینده است. شاید در وهله‌ی اول این سوال برایتان پیش بیاید که آیا زبان فرانسوی واقعا سخت است یا نه؟ طبیعتا هیچ چیز سختی وجود ندارد و صرفا با تلاش و استمرار و با کمک فریدلینگو می‌توانید هر زبانی را به آسانی یاد بگیرید. داستان کوتاه فرانسوی کپی شده از فریدلینگو

یکی از راههای یادگیری زبان فرانسوی، خواندن متون کوتاه است. شما با خواندن یک متن، موارد متنوعی را یاد می‌گیرید؛ بزرگ شدن دایره لغات، ساختارهای زبانی، گرامر، اصطلاحات و عبارات و شیوه‌ی صحیح به کار رفتن کلمات در جمله‌ها از جمله مواردی هستند که با خواندن متن به دست می‌آید. سعی کنید در ابتدا متن را بدون نگاه کردن به ترجمه بخوانید و اگر کلمه‌ای را نمی‌دانید تلاش کنید که معنی آن را با توجه به متن پیدا کنید. سپس در آخر ترجمه را ببینید و درک خود از مطلب را با ترجمه به قیاس بگذارید. شما همچنین می‌توانید از برگه‌های تقلب برای یادگیری و حفظ کردن لغات و نکات گرامری استفاده کنید.

زبان فرانسوی را می‌توان به شیوه‌های متعددی یاد گرفت. استفاده از اپلیکیشن‌های گوناگون که می‌توان آنها را روی گوشی نصب کرد، گوش دادن به پادکست‌های مختلف، وب سایت‌های آموزشیو فیلم‌ها و شوهای تلویزیونی و سینمایی از جمله مواردی هستند که به کمک شما می‌آیند. فریدلینگو کار را برای شما راحت کرده است و اینجا ما تمامی منابع را در اختیار شما قرار داده‌ایم. برای خواندن کل متن‌های فرانسوی در سطوح مختلف، می‌توانید به این صفحه مراجعه کنید.


Les quatres saisons

L’automne débute fin septembre. Durant cette saison, les feuilles des arbres tombent et couvrent le sol d’un tapis brun, rouge et jaune. Le temps devient de plus en plus frais, il commence à y avoir de la pluie et du vent. C’est le moment de sortir son manteau et son parapluie ! L’automne est aussi la saison des récoltes : on ramasse le maïs, le tournesol, les pommes, le raisin…

Vient ensuite l’hiver, la saison la plus froide qui commence fin décembre. Le paysage devient tout blanc à cause de la neige et de la glace. Cette période marque l’arrivée de Noël et des fêtes de fin d’année.

Avec le printemps, qui commence en mars, le soleil est de retour et le temps se réchauffe. La nature redevient verte : l’herbe et les fleurs poussent à nouveau. Il est agréable de se promener pour observer les papillons, les abeilles et écouter le chant des oiseaux.

Enfin, l’été arrive à la fin du mois de juin. C’est la saison la plus chaude, pendant laquelle on recommence à mettre ses lunettes de soleil et à aller se promener sur la plage. C’est aussi le moment idéal pour profiter de l’eau et aller nager à la mer ou à la piscine.

ترجمه

چهار فصل

فصل پاییز از اواخر سپتامبر آغاز می‌شود. طی این فصل٬ برگ‌های درختان می‌ریزند و زمین را با فرش زرد و قرمز و قهوه‌ای می پوشانند.آب و هوا سردتر می‌شود٬ هوا سردتر شده و باد و باران شروع می‌شود٬ وقتش رسیده که کت و چترتان را از چمدان بیرون بیاورید! پاییز فصل برداشت محصولات نیز هست: ذرت٬تخم آفتاب گردان٬ سیب و انگور در این فصل برداشت می‌شوند. داستان کوتاه فرانسوی کپی شده از فریدلینگو

سپس فصل زمستان آغاز می‌شود٬سردترین فصلی که در پایان ماه دسامبر آغاز می‌شود. زمین کلا با برف و یخ سفید پوش می‌شود. این فصل زمان رسیدن کریسمس و جشن پایان سال است.

با بهار که در ماه مارس آغاز می‌شود خورشید برمی‌گردد و هوا گرم می‌شود. طبیعت دوباره سبز می‌شود: چمن‌ها و گل‌ها دوباره رشد می‌کنند. پیاده‌روی و تماشای پروانه‌ها٬زنبور‌ها و گوش‌دادن به صدای پرنده‌ها لذت بخش است. داستان کوتاه فرانسوی کپی شده از فریدلینگو

در نهایت٬ تابستان در پایان ماه ژوئن سر می‌رسد. این گرم‌ترین فصل سال است وقتی عینک آفتابی می‌زنید و برای پیاده‌روی به ساحل می‌روید. همچنین بهترین زمان برای لذت بردن از آب و شنا کردن در دریا و استخر می‌باشد.

منابع فرانسوی می‌توانید نسخه‌ی pdf این متن کوتاه را دانلود کنید و بعدا مطالعه نمایید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن