خواندن به فرانسوی

متن کوتاه فرانسوی – خانه‌ی جدید من – سطح A2

فرانسوی یکی از زبانهای پر مخاطب در دنیاست که سالیانه میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا از طرق متعددی به یادگیری آن می‌پردازند. حتی طبق تحقیقاتی، گفته می‌شود که فرانسوی زبان آینده است. شاید در وهله‌ی اول این سوال برایتان پیش بیاید که آیا زبان فرانسوی واقعا سخت است یا نه؟ طبیعتا هیچ چیز سختی وجود ندارد و صرفا با تلاش و استمرار و با کمک فریدلینگو می‌توانید هر زبانی را به آسانی یاد بگیرید.

یکی از راههای یادگیری زبان فرانسوی، خواندن متون کوتاه است. شما با خواندن یک متن، موارد متنوعی را یاد می‌گیرید؛ بزرگ شدن دایره لغات، ساختارهای زبانی، گرامر، اصطلاحات و عبارات و شیوه‌ی صحیح به کار رفتن کلمات در جمله‌ها از جمله مواردی هستند که با خواندن متن به دست می‌آید. سعی کنید در ابتدا متن را بدون نگاه کردن به ترجمه بخوانید و اگر کلمه‌ای را نمی‌دانید تلاش کنید که معنی آن را با توجه به متن پیدا کنید. سپس در آخر ترجمه را ببینید و درک خود از مطلب را با ترجمه به قیاس بگذارید. شما همچنین می‌توانید از برگه‌های تقلب برای یادگیری و حفظ کردن لغات و نکات گرامری استفاده کنید.

زبان فرانسوی را می‌توان به شیوه‌های متعددی یاد گرفت. استفاده از اپلیکیشن‌های گوناگون که می‌توان آنها را روی گوشی نصب کرد، گوش دادن به پادکست‌های مختلف، وب سایت‌های آموزشیو فیلم‌ها و شوهای تلویزیونی و سینمایی از جمله مواردی هستند که به کمک شما می‌آیند. فریدلینگو کار را برای شما راحت کرده است و اینجا ما تمامی منابع را در اختیار شما قرار داده‌ایم. برای خواندن کل متن‌های فرانسوی در سطوح مختلف، می‌توانید به این صفحه مراجعه کنید.


Ma nouvelle maison

Je viens d’emménager dans ma nouvelle maison. Elle est plus jolie que celle que j’avais avant. Ma nouvelle maison est blanche avec des volets bleus et des fleurs rouges.

J’ai un garage pour ma voiture et pour mon vélo. A l’intérieur de ma maison, il y a un grand salon avec une table et quatre chaises pour accueillir mes amis.

Mon chat adore se blottir sur le canapé devant la télévision. La cuisine est la pièce préférée de ma maison. C’est ici que je cuisine des gâteaux et des pâtisseries.

Pour aller dans ma chambre, je dois monter un escalier. Elle se situe au bout du couloir, à droite. J’ai décidé de peindre les murs en jaune et d’y installer mon piano. A gauche, c’est ma salle de bain, avec vue sur mon jardin. Je me sens très bien dans ma nouvelle maison !

ترجمه

خانه جدید من

من تازه به خانه جدیدم نقل مکان کرده‌ام. این خانه زیبا‌تر از خانه قبلی من است. خانه جدید من سفید است با کرکره‌های آبی و گل‌های قرمز.

یک گاراژ برای نگهداری ماشین و دوچرخه‌ام دارم. درون خانه من یک اتاق نشیمن بزرگ با یک میز و چهار صندلی برای میزبانی از دوستانم هست.

گربه من دوست دارد روی کاناپه رو به روی تلویزیون لم بدهد. آشپزخانه بخش مورد علاقه من در خانه است. جایی که من در آن کیک و شیرینی می پزم.

برای رفتن به اتاقم باید به طبقه بالا بروم. اتاقم در انتهای راهرو سمت راست قرار دارد. تصمیم گرفتم دیوارها را به رنگ زرد رنگ کنم و پیانو‌ام را آنجا بگذارم. سمت چپ حمام قرار دارد٬ با منظره‌ای رو به باغ. من احساس خیلی خوبی در خانه‌ام دارد.

منابع فرانسوی می‌توانید نسخه‌ی pdf این متن کوتاه را دانلود کنید و بعدا مطالعه نمایید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن