آیلتس

آزمون آیلتس – مهارت صحبت کردن – بخش چهارم


Candidate: Fact 1, Joao is highly productive. Evidence, I increased the sales last month for 17%. Fact 2, Joao is creative. Evidence, Joao conceptualized eight projects for his team within last year. Fact 3, Joao has leadership. Joao managed to increase morale within 69%. Morale just shoot up. Fact 4…

Examiner: What’s the most interesting building in your hometown?


آیا مصاحبه‌های شغلی شبیه به مصاحبه‌های آیلتس هستند؟

جواب این است که از بعضی جهات بله و از بعضی جهات خیر.

از چه جهاتی مصاحبه‌ی آیلتس با مصاحبه‌های شغلی شبیه هستند؟

در مصاحبه شغلی و یا مصاحبه‌ی آیلتس از شما سوالاتی پرسیده می‌شود و با توجه به جوابهایی که برای آنها آماده می‌کنید، از طرف شخص دیگری مورد قضاوت قرار می‌گیرید. در هر دو موقعیت شما سعی دارید که رویکرد خوبی در پیش بگیرید و جواب درخوری بدهید.

از چه جهاتی مصاحبه‌ی آیلتس با مصاحبه‌های شغلی شبیه نیستند؟

در مصاحبه‌ی شغلی شما سعی دارید تجارب، مهارت‌ها، پیشنه‌های کاری و موقعیت خود در حوزه‌ی مشخصی را به نمایش بگذارید؛ مواردی که برای شغلی که قصد انجام آن را دارید مرتبط هستند. در مقابل، در مصاحبه‌ی شما فقط سطح انگلیسی خود را با صحبت کردن به مصاحبه کننده نمایش می‌دهید و بر حسب همان قضاوت می‌شوید.

در مصاحبه‌ی آیلتس نیازی به رو کردن مدارک و گواهی‌های متعدد نیست، شما صرفا می‌بایست صحبت کنید تا مصاحبه کننده بداند چه مقدار به انگلیسی مسلط هستید. متاسفانه در کلیپ ویدیویی حاضر، جائو این مورد را متوجه نشده است و بیشتر پیرامون مهارت‌هایش صحبت می‌کند تا توانایی‌اش در زبان انگلیسی.


ما در یک سری ویدیویی 5 قسمتی به نکاتی درباره‌ی مهارت صحبت کردن (Speaking) در آزمون آیلتس می‌پردازیم که می‌تواند برای شمایی که می‌خواهید در این آزمون شرکت کنید مفید باشد. ویدیوهای شماره یک، دو، سه، چهار و پنج.

در آزمون آیلتس در بخش مکالمه (Speaking) دانش داوطلب در صحبت کردن عمومی و موضوعی با مصاحبه کننده در عرضه ۱۱ تا ۱۴ دقیقه بررسی و ارزشیابی می شود. از نظر برخی ها، یکی از سخت ترین بخش های آزمون است. چرا که شما می بایست با یک مصاحبه کننده در موضوعات مختلف صحبت کنید و نظرات خود را نیز از جنبه های مختلفی ساپورت کنید. در این بخش نیز همانند بخش نوشتاری، اهمیتی ندارد که شما منطقی و عقلایی صحبت کنید. مهم آن است که بتوانید درست و دقیق و بدون اشکالات گرامری حرف بزنید و از جنبه های مختلف به یک موضوع نگاه کرده و نظر خود را بیان کنید. مثلا از شما سوال می شود که چه غذایی دوست دارید . بهترین جایی که دیدید کجا بوده است یا دوست داریددر آینده در چه کسب و کاری فعال شوید. تمام صحبت هایی که در ۳ بخش زیر ارائه می کنید، ضبط می شود تا توسط ۲ ممتحن، بررسی و نمره دهی شود.

این بخش شامل سه قسمت است:

در بخش اول از شما خواسته می شود که به پرسش های عمومی درباره خود و خانواده پاسخ دهید. این قسمت ۴ تا ۵ دقیقه به طول می انجامد و پاسخ به برخی از پرسش ها در حد یک کلمه یا یک جمله خواهد بود.

در بخش دوم به شما کارتی داده می شود که موضوعی روی آن نوشته شده است و شما ۲ دقیقه وقت دارید که درباره آن موضوع فکر کنید و ظرف ۵ دقیقه درباره ان صحبت کنید.

در بخش سوم، درباره موضوعی که در بخش دوم مطرح شده بود، از شما سوالاتی پرسیده می شود که می بایست ظرف ۴ تا ۵ دقیقه به آن پاسخ دهید. تفاوت بخش دوم با سوم این است که در بخش دوم،‌تنها شما هستید که صحبت می کنید و مصاحبه کننده، وارد بحث به شما نمی شود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن