خواندن به اسپانیایی

متن کوتاه اسپانیایی – اوقات فراغت – سطح A2

اسپانیایی بعد از زبان چینی ماندارین، پر تکلم ترین زبان دنیاست. دلایل منطقی زیادی برای یادگیری این زبان وجود دارد. یادگیری آن هم از جنبه‌ی کاری و شغلی و هم مسافرتی و توریسم می‌تواند تاثیر شگرفی در زندگی شما داشته باشد. تقریبا کل آمریکای لاتین به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند که البته گویش‌ها بسته به منطقه‌ای که در آن حضور دارید با دیگر مناطق کمی متفاوت است. شما می‌توانید در این لینک برگه‌های تقلب زبان اسپانیایی را دانلود کنید که در آن مهم‌ترین جوانب زبان به شیوه‌ای جذاب و فشرده برای شما گردآوری شده است.

اسپانیایی را می‌توان به طرق مختلفی یادگرفت و مهارت‌های زبانی را تقویت کرد. اگر در ابتدای مسیر هستید، بهتر است گویش‌های متفاوت زبان اسپانیی را بشناسید. شما می‌توانید از پادکست‌های زبان اسپانیایی و همچنین فیلم‌های زبان اصلی برای تقویت مهارت شنیداری خود استفاده کنید. گوش دادن به رادیوهای اسپانیایی زبان هم می‌توانید گزینه‌ی مناسبی برای تقویت مهارت‌های زبان باشد. در فریدلینگو مقالات متعددی در رابطه با این زبان پر تکلم در دنیا منتشر شده است که می‌توانید از این قسمت به آنها دسترسی پیدا کنید. فریدلینگو همچنین مجموعه‌ای از متون کوتاه اسپانیایی را برای شما مهیا کرده است که می‌توانید از این قسمت به آنها دسترسی پیدا کنید.


El tiempo libre

En vacaciones, el fin de semana o después del trabajo tienes tiempo libre para hacer ejercicio, llevar un pasatiempo o salir a divertirte.

Si eres deportista y te gusta el agua puedes nadar, si te gusta la nieve puedes esquiar. Si no dispones de mucho tiempo puedes correr o ir en bicicleta.

Hay quien prefiere quedarse en casa a ver la televisión, jugar videojuegos o navegar en Internet. Otras actividades para hacer dentro de casa cuando llueve o hace mucho frío son escuchar tu música favorita, leer un buen libro o aprender a tocar un instrumento. Puedes aprovechar tu tiempo libre para estudiar.

Si el tiempo es bueno, tal vez quieras ir de compras, salir con amigos a divertirse o pasar tiempo con la familia en algún lugar divertido para todos, como un parque de diversiones, el teatro o el cine. Aprovechar el tiempo libre es importante para tener una vida feliz.

ترجمه

اوقات فراغت

روزهای تعطیل، آخر هفته‌ها و بعد از تمام شدن کار روزانه، شما فرصت دارید تا سرگرمی مورد علاقه‌تان را انجام دهید و یا بیرون بروید و تفریح کنید. اگر شما ورزشکار هستید و آب‌تنی را دوست دارید، میتوانید شنا کنید، اگر شما برف را دوست دارید، میتوانید به اسکی بروید. اگر فرصت زیادی ندارید میتوانید بدوید و یا دوچرخه سواری کنید. بعضی‌ها ترجیح میدهند در خانه بمانند و تلویزیون تماشا کنند، یا بازیهای کامپیوتری بکنند و یا اینترنت گردی کنند. گوش دادن به موسیقی مورد علاقه‌تان، خواندن یک کتاب خوب و یا یادگرفتن یک ساز از فعالیت‌های دیگری هستند که هنگام باران و یا وقتی هوای بیرون خیلی سرد است میشود در خانه انجام داد. شما میتوانید از اوقات فراغت خود استفاده مفید کنید و درس بخوانید. وقتی هوا خوب است، بهتر است به خرید بروید، یا با دوستانتان تفریح کنید و یا زمانی را با خانواده در جایی که همه دوست دارند، مثل پارکهای تفریحی، تاتر و سینما بگذرانید. استفاده مفید کردن از اوقات فراغت برای داشتن یک زندگی شاد بسیار مهم است. 

pdf می‌توانید نسخه‌ی pdf این متن کوتاه را دانلود کنید و بعدا مطالعه نمایید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن