زبان اسپانیایی

60 اصطلاح واقعا مفید اسپانیایی برای مکالمه و سفر

برای سفر به یک کشور اسپانیایی زبان برنامه ریزی کرده‌­اید؟ یا برای مکالمه اسپانیایی در اسکایپ می‌خواهید آماده شوید؟ دلیل شما هرچه باشد، نیاز به برخی از عبارات ساده و واقعا مفید اسپانیایی دارید! اسپانیایی در سفر

حتی با دانستن چند عبارت ساده، تجربه‌ی شما از صحبت کردن با مردم محلی بسیار عوض خواهد شد. مردم زمانی که متوجه می‌شوند زبان آنها را بلد هستید ذوق می‌کنند و بیشتر به شما نزدیک می‌شوند. همین تجربه منجر به خاطرات بی نظیری در زندگی شما می‌شود. اسپانیایی در سفر

با یادگیری چند عبارت پایه اسپانیایی برای سفر، شما می­توانید دوستی­‌های ماندگاری را در سراسر جهان ایجاد کنید. ایجاد روابط دوستانه، لذت بردن از فرهنگ و یادگیری بهترین مناطقی که فقط مردم محلی از آنها باخبرند چیزهایی هستند که همه آرزو داریم. اینطور نیست؟ پس بیاید با هم این عبارات را یاد بگیریم.

چگونه می­توان به اسپانیایی «سلام» گفت اسپانیایی در سفر

البته، بدون اطلاع از برخی سلام­های اسپانیایی، نمی­توانید یک مکالمه را شروع کنید. بنابراین در اینجا برخی از عبارات رایج اسپانیایی را برای شروع معرفی می‌کنیم.

یکی از رایج ­ترین سلام‌­ها در زبان اسپانیایی hola است. شما می­توانید از این عبارت در هر زمان از روز استفاده کنید و .

شما همچنین می­توانید موارد زیر را امتحان کنید: اسپانیایی در سفر

مادرید
مادرید

«صبح بخیر» به اسپانیایی

برای سلام کردن به کسی در صبح (la mañana)، می­توانید عبارت buenos días را بگویید. در طول بعد از ظهر (la tarde)، شما می­توانید عبارت buudes tardes («بعد از ظهر بخیر») را بگویید، که عبارت به صورت جمع بیان می‌شود.

«از دیدن شما خوشحالم» به اسپانیایی

هنگامی که شما به کسی معرفی می­شوید، می­توانید عبارت mucho gusto را بگویید. این عبارت به صورت «خوشوقتم» ترجمه می­شود؛ چیزی شبیه به جمله «از آشنایی با شما خوشوقتم».

«اسم من … است» به اسپانیایی اسپانیایی در سفر

وقتی خودتان را معرفی می­کنید، می­توانید با گفتن ____ Me llamo شروع کنید. برای معرفی خود می‌توانید بگویید Hola، Soy Benny («سلام، من بنی هستم») . این نسخه یک روش رسمی‌تر برای معرفی کردن خود است، اما me llamo ساده­‌تر است.

«نام شما چیست؟» به اسپانیایی

هنگامی که خودتان را معرفی می­کنید، باید نام شخص دیگر را نیز بپرسید (اگر آنها خودشان نامشان را به شما نگویند) . برای پرسیدن نام شخص دیگری، شما می­توانید عبارت ?Cómo te llamas را بگویید.

«روز خوبی داشته باشید» به اسپانیایی

با گفتن عبارت ¡Tenga un buen día می­توانید خداحافظی کنید! این عبارت به معنی «داشتن آرزوی خوب» برای طرف مقابل است. اگر با شخص مقابل رابطه‌ی نزدیکتری دارید، می‌توانید این عبارت را ساده‌تر بگویید: que tengas un buen dia.

«به زودی میبینمت» به اسپانیایی اسپانیایی در سفر

اگر قصد دارید با کسی دوباره ملاقات کنید، این عبارت دوستانه‌ را بکار ببرید: ¡Hasta luego. اسپانیایی در سفر

«خداحافظ» به اسپانیایی اسپانیایی در سفر

شما می­توانید برای «خداحافظی» عبارت adiós را بگوئید، و یا برای گفتن «مراقب خودت باش» می­توانید از عبارت cuídate استفاده کنید.

مؤدب بودن در زبان اسپانیایی

به طور طبیعی، شما مطمئنا می­خواهید که بصورت مودبانه صحبت ­کنید، تا کسی ناراحت نشود. بنابراین این عبارات مهم را به خاطر داشته باشید که بتوانید رفتار­های خود را کنترل کنید.

«لطفا» به اسپانیایی

هنگام پرسیدن چیزی، اطمینان حاصل کنید که از عبارت por favor به معنای «لطفا» استفاده کنید.عبارتی که معمولا مانند زبان انگلیسی (please) به پایان جمله اضافه می­شود.

«ممنونم» به اسپانیایی اسپانیایی در سفر

همیشه از عبارت ممنونم استفاده کنید! می­توانید بگوئید gracias، یا اگر می­خواهید بگویید «بسیار ممنونم» می­توانید از عبارت muchas gracias استفاده کنید.

«خواهش می­کنم» به اسپانیایی اسپانیایی در سفر

اگر کسی می­گوید ممنونم، شما می­توانید با de nada پاسخ دهید که به معنی «خواهش می­کنم» یا «مشکلی نیست» است. شما همچنین می­توانید برای گفتن «باعث افتخار من بود» از عبارت mucho gusto استفاده کنید.

«معذرت می­خواهم» به اسپانیایی اسپانیایی در سفر

چند روش عمده برای گفتن این عبارت به زبان اسپانیایی، بسته به نحوه استفاده از آن، وجود دارد. اگر شما به لطف کسی نیاز دارید، می­توانید بگویید perdone. و اگر به کسی احتیاج دارید، می­توانید بگویید: perdón، disculpe یا «con permiso» (این کمی مودبانه­‌تر است، مانند «مرا ببخشید»).

«من متاسفم» به اسپانیایی

اگر کار اشتباهی انجام دادید یا باید بخاطر چیزی عذرخواهی کنید، می­توانید بگویید siento. مانند زبان انگلیسی، می­توانید از disculpe که به معنی (“معذرت می­خواهم”) است، برای عذرخواهی در بعضی شرایط استفاده کنید.

بارسلونا
بارسلونا

گپ زدن به اسپانیایی

اکنون زمان شروع غوطه‌­ور شدن در عبارات مفید اسپانیایی برای مکالمه است! در زیر برخی از موارد پایه‌ای را برای شروع قرار داده‌­ایم.

«حالتان چطور است؟» به اسپانیایی

چند روش برای پرسیدن حال اشخاص وجود دارد، اما رایج‌­ترین و مستقیم‌­ترین ترجمه ?Cómo estás¿ یا ?Cómo está usted است (که مودبانه‌­تر است). اگر کسی این سوال را از شما بپرسد، می­توانید در پاسخ برای گفتن «خوبم» از عبارت bien یا así así برای گفتن «بد نیستم» استفاده کنید. برای ادامه گفتگو از ?Y tú («و شما؟») استفاده کنید.

«چه خبر؟ به اسپانیایی

برای خوشامدگویی­‌های معمولی‌­تر، شما می­توانید از عبارت ?Qué tal استفاده کنید، که در مکالمات گفتن این عبارت طبیعی‌تر است؛  معنی آن چیزی است مانند «چه خبر؟» یا «همه چی روبراه است؟»،و  وقتی کسی این عبارت را به شما می­گوید، می­توانید به همان شیوه‌­ای که قبلا گفته شد پاسخ دهید: bien (یا muy bien، به معنی «بسیار خوب»).

«سرگرمی­های شما چیست؟» به اسپانیایی

برای شروع به شناختن دیگران از آنها بپرسید در اوقات فراغت خود چه کارهایی را انجام می­دهند. شما می­توانید برای پرسیدن «سرگرمی­های شما چیست؟» از عبارت ?Cuáles son tus aficiones استفاده کنید،  Un hobbies و un pasatiempo روش­های رایج دیگری برای گفتن «سرگرمی» هستند. شما همچنین می­توانید برای پرسیدن «دوست دارید برای سرگرمی چه چیزی را انجام دهید؟» از عبارت  ?Qué haces para divertirte استفاده کنید.

«من دوست دارم …» و «من دوست ندارم …» به اسپانیایی

شما از اطرافیانتان در مورد علایقشان پرسیدید، و اکنون آنها از شما می­پرسند. چگونه آنچه را که دوست دارید بیان می­کنید؟ برای گفتن («من دوست دارم») از عبارت me gusta و برای گفتن («من دوست ندارم») از عبارت no me gusta استفاده کنید. به عنوان مثال، me gusta viajar  («من دوست دارم سفر کنم») یا No me gusta la pizza («من پیتزا دوست ندارم»). جمله آخر شوخی بود – چه کسی پیتزا دوست ندارد؟

«اهل کجایی؟» به اسپانیایی

یکی دیگر از سوال­هایی که به مکالمات کوتاه کمک می­کند گپ زدن ادامه پیدا کند این است که شما می­توانید از کسی بپرسید که اهل کجاست. شما می­توانید از عبارت ?De dónde eres استفاده کنید.

صحبت کردن درباره آب و هوا به زبان اسپانیایی

همیشه دانستن چند کلمه یا عبارت مربوط به آب و هوا مفید است؛ چیزی که گفتگوی شما با طرف مقابل را طولانی‌تر می‌کند. کلمه برای «آب و هوا» el clima یا el tiempo است، و شما می­توانید عباراتی مانند ¡Buen clima hoy را به زبان بیارید که به معنی («امروز هوا خوب است») است. یا، در مقابل: El mal tiempo hoy، eh («امروز هوا بد است، هان»). عبارات دیگری که می­توانید استفاده کنید، hace calor hoy («امروز گرم است») و hace frío hoy («امروز سرد است») هستند.

خارج شدن از شهر و گشتن در اطراف

هنگامی که در سفر هستید، دانستن این عبارات به شما کمک می­کند تا بدانید چگونه می­توانید خود را در هنگام غذا خوردن، خرید و یا تلاش برای پیدا کردن راه خود، بیان کنید.

«من می­خواهم …» به اسپانیایی

اگر دنبال چیزی می‌گردید، از عبارت me gustaría استفاده کنید. چند چیز رایج که ممکن است آنها را بخواهید: غذا، نوشیدنی یا خریدن چیزی. اگر دنبال غذایی برای خوردن هستید، می‌توانید از عبارت me gustaría comer استفاده کنید؛ و اگر دنبال نوشیدن هستید، از عبارت me gustaría beber استفاده کنید. برای پرسیدن اینکه چه چیزی می­خواهید بخرید، از عبارت me gustaría comprar استفاده کنید. Me gustaría comprar un periódico ( «من می­خواهم روزنامه بخرم»).

برای اینکه این عبارت را ساده­‌تر کنیم، شما می­توانید برای آنچه که می­خواهید از ESTO به معنی «این» استفاده کنید. پس در مثال قبلی، شما می­توانید به صندوقدار برای خرید روزنامه بگویید Me gustaría comprar esto ( «من می­خواهم این را بخرم»).

«من می­توانم منو را ببینم، لطفا؟» به زبان اسپانیایی

اگر قصد دارید در بیرون غذا بخورید و می‌خواهید سفارش دهید، ابتدا باید منو را درخواست کنید. عبارت Un menú، por favor («منو، لطفا») این ترفند را انجام خواهد داد.

«صورتحساب، لطفا» به زبان اسپانیایی

هنگامی که وعده غذایی خود را به پایان می‌­رسانید، صورتحساب را درخواست می‌کنید. شما می­توانید آن را با گفتن La cuenta, por favor ابراز کنید.

«به سلامتی» در اسپانیایی

البته، شما باید بدانید که چگونه در زمان شادی، بسلامتی کسی بنوشید! هر گاه کسی را در طول نوشیدنی ملاقات می­کنید، ¡Salud را برای گفتن «به سلامتی» بگویید.

«قیمتش چقدر است؟» به اسپانیایی

وقتی خرید می­کنید، احتمالا می­خواهید قیمت همه چیز را بدانید. برای پرسیدن قیمت، از عبارت ?Cuánto cuesta eso استفاده کنید که به معنی «قیمتش چقدر است؟» است.

«آیا شما … را دارید» به اسپانیایی

برای پرسیدن اینکه آیا کسی چیزی را که شما نیاز دارید را دارد، می توانید بگویید ?…Tienes و به دنبال آن کلمه‌­ای که به آن نیاز دارید را بگویید. آیا شما در هتل هستید و نیاز به لوازم بهداشتی مانند کاغذ توالت دارید؟ از پذیرش ?Tienes papel higiénico را بپرسید.

«من نیاز دارم …» به اسپانیایی

یا، شما می­توانید از عبارت «من نیاز دارم» برای درخواست چیزی استفاده کنید. شما باید در ابتدا عبارت …necesito را بگویید و سپس هر آنچه که نیاز دارید را به دنبالش بیان کنید. مانند مثال قبلی، می­توانید بگویید Necesito papel higiénico («من به کاغذ توالت نیاز دارم»).

«من می­خواهم …» و «من نمی­خواهم …» به اسپانیایی

اگر شما آن دسته از آگهی‌­های قدیمی Taco Bell را با Chihuahua به یاد می­آورید، احتمالا از قبل این عبارت را می­دانید: Yo quiero Taco Bell. هر زمانی که چیزی را می­خواهید، می­توانید yo quiero را بگوئید و در هر زمانی که چیزی را نمی­خواهید، می­توانید yo no quiero را بیان کنید.

«کجاست …» به اسپانیایی

هنگام سفر ممکن است در برخی مناططق گم شوید. شما می­توانید از عبارت  ?Dónde está برای پرسیدن آدرس مکانی استفاده کنید. برخی جملات پایه اسپانیایی که ممکن است مفید باشند به این صورت است:

¿Dónde puedo encontrar un taxi? (“کجا می­توانم یک تاکسی پیدا کنم؟”)

¿Dónde hay un banco? (“بانک کجاست؟”)

¿Dónde está ____ hotel? (“هتل (نام هتل شما) کجاست؟”)

¿Dónde está el baño? (“دستشویی کجاست؟”)

مکزیک
مکزیک

کلمات جهت‌یابی به اسپانیایی

اگر قصد دارید در مورد مکان چیزی بپرسید، دانستن کلماتی که پاسخ را درک کنید مفید است. در اینجا برخی از کلمات جهت اصلی وجود دارد که شما باید بدانید:

  • Izquierda (“چپ”)
  • Derecha (“راست”)
  • Siga recto (“مستقیم به جلو”)
  • Gira (“چرخش”)
  • Aquí (“اینجا”)
  • Allí (“آنجا”)
  • Adelante (“پیش رو”)
  • Deténgase aquí (“اینجا توقف کنید”)

«ساعت چند است؟» به اسپانیایی

ساعت ندارید؟ زمان را از کسی با گفتن ?Qué hora tienes بپرسید. شما همچنین می­توانید به طور خودمانی تری با عبارت ?Qué hora es بپرسید.

«این چیست؟» به اسپانیایی

یکی از مفید­ترین عبارات پایه اسپانیایی که می­توانید در هنگام یادگیری زبان بدانید: ?Qué es esto است که هر زمان که کلمه­‌ای را برای چیزی نمی دانید، می توانید با گفتن «این چیست؟» بپرسید و سپس می­توانید واژگان اسپانیایی خود را گسترش دهید!

سوالات مهم بپرسید

برای پیدا کردن راه خود یا ادامه دادن مکالمه، باید بدانید چگونه سوال بپرسید. از پرسیدن درباره یک فرد گرفته تا تلاش برای فهمیدن آنچه که کسی می­گوید، این کلمات برای برقراری ارتباط، یادگیری و ساخت جملات اسپانیایی خود بسیار مهم هستند.

5 ضمیر پرسشی به اسپانیایی

چه کسی، چه چیزی، چه زمانی، کجا، چرا. اگر شما این کلمات را می­دانید، می توانید پاسخ­هایی را که نیاز دارید دریافت کنید.

¿Quién?

 ¿Qué?

¿Cuándo?

¿Dónde?

¿Por qué?

«چگونه» به اسپانیایی

برای پرسیدن «چگونه،» شما می­گویید ?…Cómo و برای پرسیدن چه تعداد، شما عبارت ?Cuántos را به کار می‌برید. به علاوه، اگر شما نیاز به پرسیدن «کدام چیز­ها» دارید، می توانید از عبارت ?Cuál که به معنی «کدام؟» است استفاده کنید.

«آیا می­توانید به من کمک کنید؟» به زبان اسپانیایی

اگر نیاز به کمک کسی دارید، می­توانید ?Puede ayudarme را بپرسید. خوب است که به یاد داشته باشید، اگر جایی گم شدید یادر زمان خرید سوال داشتید، می­توانید توجه آنها را با Disculpe به خود جلب کنید. ?Puede ayudarme.

برای موارد اورژانسی، فریاد بزنید ¡Auxilio (“کمک!”)

«می­توانید دوباره بگویید؟» به اسپانیایی

وقتی شروع به یادگیری زبان می­کنید، گاهی اوقات صحبت کردن با بومی­ها کار دشواری است. اگر شما آنچه را که آنها می­گویند را نفهمیدید، می­توانید بپرسید puede repetirlo, por favor (“می­توانید دوباره بگوئید، لطفا”). اگر هنوز نمی­توانید بفهمید، سعی کنید از آنها با عبارت ?Puedes hablan más despacio درخواست کنید جمله را به آرامی بگویند. اگر باز هم نفهمیدید، می­توانید بپرسید ?Hablas inglés (“می­توانید انگلیسی صحبت می­کنید؟”).

صحبت کنید. تجربه کسب کنید. لذت ببرید.

اکنون شما برای سفر­هایتان آماده هستید و می‌توانید مکالمات ساده‌ای را برا افراد محلی برقرار کنید. مردم محلی از تلاش­های شما در یادگیری زبانشان قدردانی خواهند کرد و تجربه فرهنگی معنی­‌دار­تری کسب خواهید کرد.

فریدلینگو مجموعه‌ی جذابی از متون کوتاه زبان اسپانیایی را برای شما آماده کرده است که می‌توانید با خواندن آن دانش خود از زبان و مکالمات را بالا ببرید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن