خواندن به اسپانیایی

متن کوتاه اسپانیایی – کریسمس در اسپانیا – سطح B1

اسپانیایی بعد از زبان چینی ماندارین، پر تکلم ترین زبان دنیاست. دلایل منطقی زیادی برای یادگیری این زبان وجود دارد. یادگیری آن هم از جنبه‌ی کاری و شغلی و هم مسافرتی و توریسم می‌تواند تاثیر شگرفی در زندگی شما داشته باشد. تقریبا کل آمریکای لاتین به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند که البته گویش‌ها بسته به منطقه‌ای که در آن حضور دارید با دیگر مناطق کمی متفاوت است. شما می‌توانید در این لینک برگه‌های تقلب زبان اسپانیایی را دانلود کنید که در آن مهم‌ترین جوانب زبان به شیوه‌ای جذاب و فشرده برای شما گردآوری شده است.

اسپانیایی را می‌توان به طرق مختلفی یادگرفت و مهارت‌های زبانی را تقویت کرد. اگر در ابتدای مسیر هستید، بهتر است گویش‌های متفاوت زبان اسپانیی را بشناسید. شما می‌توانید از پادکست‌های زبان اسپانیایی و همچنین فیلم‌های زبان اصلی برای تقویت مهارت شنیداری خود استفاده کنید. گوش دادن به رادیوهای اسپانیایی زبان هم می‌توانید گزینه‌ی مناسبی برای تقویت مهارت‌های زبان باشد. در فریدلینگو مقالات متعددی در رابطه با این زبان پر تکلم در دنیا منتشر شده است که می‌توانید از این قسمت به آنها دسترسی پیدا کنید. فریدلینگو همچنین مجموعه‌ای از متون کوتاه اسپانیایی را برای شما مهیا کرده است که می‌توانید از این قسمت به آنها دسترسی پیدا کنید.


La Navidad en España

La Navidad dura dos semanas y las fiestas más importantes son Nochebuena, Navidad, Nochevieja y Reyes. En las casas se pone el tradicional belén, una maqueta con figuras que representa el nacimiento de Jesús, y un gran árbol donde se colocan los regalos.

El 24 de diciembre se celebra Nochebuena. Es tradición cantar villancicos y comer un menú especial, con marisco, pavo o jamón. Los dulces típicos son el turrón, el mazapán y los polvorones.

El 31 de diciembre es Nochevieja, la última noche del año, y se festeja comiendo doce uvas cuando el reloj marca las 12, una por cada campanada.

Después, toda la gente se dice “feliz año” y brindan con cava. El 5 de enero los tres Reyes Magos, Melchor, Gaspar y Baltasar, traen regalos para todos los niños de España, que dejan en sus zapatos mientras todos duermen.

El 6 de enero es Reyes. Los niños juegan con sus regalos nuevos y es costumbre comer el roscón de Reyes, un bizcocho de nata o crema que guarda una sorpresa dentro.

ترجمه

کریسمس در اسپانیا

کریسمس دو هفته طول میکشد و مهمترین تعطیلات آن جشن میلاد مسیح، جشن سال نو و روز پادشاهان است. یک گهواره‌ی بچه و تمثال حضرت مسیح به عنوان نماد تولد حضرت مسیح و یک درخت بزرگ برای قرار دادن هدیه‌ها در خانه‌ها گذاشته میشود. 24 دسامبر روز میلاد مسیح است. رسم است که شعر سال نو را بخوانند و غذای مخصوص شب میلاد که شامل غذاهای دریایی، بوقلمون و یا گوشت خوک است، سرو شود. شیرینیهای مخصوص این شب، نان بادامی، شیرینی مخصوص، و شیرینی پولورونوس است. 31 دسامبر، آخرین شب سال، شب سال نو است و رسم است که در ساعت دوازده شب، 12 حبه انگور، به ازای هر زنگ ساعت یک حبه، خورده شود. بعد از آن همه سال نو را به هم تبریک میگویند و یک نوع شراب خاص مینوشند. روز 5ام ژانویه، سه مرد عاقل، ملچور، گاسپر و بلتاسار برای همه‌ی بچه‌های اسپانیایی هدیه می‌آورند و آن را وقتی خواب هستند توی کفشهایشان میگذارند. 6ام ژانویه، روز ریس است. در این روز بچه‌ها با هدایای جدید خود بازی میکنند و رسم است که راسکون دو ریس ، که یک کیک خامهای است و در آن سوپرایزی قرار دارد، خورده شود. 

pdf می‌توانید نسخه‌ی pdf این متن کوتاه را دانلود کنید و بعدا مطالعه نمایید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن