خواندن به اسپانیایی

متن کوتاه اسپانیایی – فروشگاه لباس – سطح B1

اسپانیایی بعد از زبان چینی ماندارین، پر تکلم ترین زبان دنیاست. دلایل منطقی زیادی برای یادگیری این زبان وجود دارد. یادگیری آن هم از جنبه‌ی کاری و شغلی و هم مسافرتی و توریسم می‌تواند تاثیر شگرفی در زندگی شما داشته باشد. تقریبا کل آمریکای لاتین به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند که البته گویش‌ها بسته به منطقه‌ای که در آن حضور دارید با دیگر مناطق کمی متفاوت است. شما می‌توانید در این لینک برگه‌های تقلب زبان اسپانیایی را دانلود کنید که در آن مهم‌ترین جوانب زبان به شیوه‌ای جذاب و فشرده برای شما گردآوری شده است.

اسپانیایی را می‌توان به طرق مختلفی یادگرفت و مهارت‌های زبانی را تقویت کرد. اگر در ابتدای مسیر هستید، بهتر است گویش‌های متفاوت زبان اسپانیی را بشناسید. شما می‌توانید از پادکست‌های زبان اسپانیایی و همچنین فیلم‌های زبان اصلی برای تقویت مهارت شنیداری خود استفاده کنید. گوش دادن به رادیوهای اسپانیایی زبان هم می‌توانید گزینه‌ی مناسبی برای تقویت مهارت‌های زبان باشد. در فریدلینگو مقالات متعددی در رابطه با این زبان پر تکلم در دنیا منتشر شده است که می‌توانید از این قسمت به آنها دسترسی پیدا کنید. فریدلینگو همچنین مجموعه‌ای از متون کوتاه اسپانیایی را برای شما مهیا کرده است که می‌توانید از این قسمت به آنها دسترسی پیدا کنید.


La tienda de ropa

Gabriela trabaja en una tienda de ropa. Ella ama su trabajo porque le gusta la moda y disfruta recomendar a los clientes la ropa más adecuada según sus gustos y necesidades.

Por la mañana, una cliente le pide ayuda para elegir ropa formal para una entrevista de trabajo. Gabriela le recomienda una camisa blanca y una falda gris, con unos zapatos que combinan con su bolso. El cielo está nublado, así que lleva un paraguas por si acaso.

Más tarde, otra cliente pide ayuda para elegir el mejor regalo para su novio. Gabriela le muestra unas corbatas muy bonitas, un elegante reloj y unas modernas gafas de sol. Ella se decide por una corbata a rayas rojo y azul.

Un cliente va a comprar ropa para sus vacaciones en la playa. Elije unos pantalones cortos, un sombrero para protegerse del sol y una camisa de algodón.

Poco antes de cerrar la tienda, llega un hombre muy apurado porque debe hacer un viaje a Finlandia y no tiene ropa abrigada. Gabriela le sugiere que lleve unas botas, una bufanda para cubrir su cara y una gruesa chaqueta. Asi es, Gabriela ama su trabajo.

ترجمه

فروشگاه لباس

گابریلا در یک فروشگاه لباس کار میکند. او کارش را بسیار دوست دارد چون عاشق فشن است و دوست دارد به مشتریها بر اساس سلیقه و نیازشان، لباس مناسب پیشنهاد بدهد. امروز صبح، یک مشتری از او برای پیدا کردن یک لباس رسمی برای مصاحبهی کاری، درخواست کمک کرد. گابریلا به او پیشنهاد داد یک پیراهن سفید و یک دامن خاکستری همراه با کفش و کیف ست آن انتخاب کند. و به او گفت که آسمان ابریست و برای احتیاط چتر به همراه داشته باشد. کمی بعد، یک مشتری دیگر از گابریلا خواست تا به او کمک کند تا هدیهی مناسبی برای دوس پسرش پیدا کند. گابریلا به او چند کروات زیبا و یک ساعت مچی شیک و چند عینک آفتابی مدرن نشان داد و مشتری کروات راه راه قرمز و آبی را پسندید. یک مشتری دیگر قصد داشت برای تعطیلات خود لباس تهیه کند و گابریلا به او یک شلوارک و کلاهی برای محافظت در برابر سرما و یک لباس کتان داد. کمی قبل از بسته شدن مغازه، مردی با عجله وارد شد و گفت که باید به فنلاند سفر کند و لباس گرم ندارد. گابریلا به او پیشنهاد کرد یه جفت بوت، یک شالگردن برای پوشاندن صورتش و یک ژاکت گرم بخرد. بله، درست است، گابریلا عاشق شغلاش است. 

می‌توانید نسخه‌ی pdf این متن کوتاه را دانلود کنید و بعدا مطالعه نمایید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن