خواندن به اسپانیایی

متن کوتاه اسپانیایی – پدر بزرگ من توماس – سطح B1

اسپانیایی بعد از زبان چینی ماندارین، پر تکلم ترین زبان دنیاست. دلایل منطقی زیادی برای یادگیری این زبان وجود دارد. یادگیری آن هم از جنبه‌ی کاری و شغلی و هم مسافرتی و توریسم می‌تواند تاثیر شگرفی در زندگی شما داشته باشد. تقریبا کل آمریکای لاتین به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند که البته گویش‌ها بسته به منطقه‌ای که در آن حضور دارید با دیگر مناطق کمی متفاوت است. شما می‌توانید در این لینک برگه‌های تقلب زبان اسپانیایی را دانلود کنید که در آن مهم‌ترین جوانب زبان به شیوه‌ای جذاب و فشرده برای شما گردآوری شده است.

اسپانیایی را می‌توان به طرق مختلفی یادگرفت و مهارت‌های زبانی را تقویت کرد. اگر در ابتدای مسیر هستید، بهتر است گویش‌های متفاوت زبان اسپانیی را بشناسید. شما می‌توانید از پادکست‌های زبان اسپانیایی و همچنین فیلم‌های زبان اصلی برای تقویت مهارت شنیداری خود استفاده کنید. گوش دادن به رادیوهای اسپانیایی زبان هم می‌توانید گزینه‌ی مناسبی برای تقویت مهارت‌های زبان باشد. در فریدلینگو مقالات متعددی در رابطه با این زبان پر تکلم در دنیا منتشر شده است که می‌توانید از این قسمت به آنها دسترسی پیدا کنید. فریدلینگو همچنین مجموعه‌ای از متون کوتاه اسپانیایی را برای شما مهیا کرده است که می‌توانید از این قسمت به آنها دسترسی پیدا کنید.


Mi abuelo Tomás

Mi abuelo Tomás tiene ochenta años y vive con nosotros. Tiene buena salud, aunque a veces dice que le duele una pierna, pero camina ágilmente cuando le llaman sus amigos para jugar a las cartas después de comer.

Todos los domingos me lleva a ver el futbol y después me compra un helado.

En vacaciones siempre viene con nosotros y le gusta mucho ir a la playa, a veces discute con mi padre cuando quiere ir a la montaña.

Al final siempre se sale con la suya y mi padre acaba cediendo. Para compensarle siempre nos invita el primer día de vacaciones en un buen restaurante. Quiero mucho a mi abuelo.

ترجمه

پدربزرگ من توماس

پدربزرگ من توماس، هشتاد ساله است و با ما زندگی میکند.او از سلامت کامل برخوردار است، گرچه گاهی از درد پایش شکایت میکند، ولی وقتی دوستانش از او میخواهند که بعد از شام کارت بازی کند، بسیار تند و تیز راه میرود! هر یکشنه مرا به دیدن بازی فوتبال میبرد و بعد برای من بستنی میخرد. او در تعطیلات به همراه ما به سفر میآید و رفتن به ساحل را بسیار دوست دارد و اگر پدرم بخواهد به کوهستان برویم با او بحث میکند. در آخر همیشه او پیروز ماجراست و پدرم کوتاه میآید. پدربزرگ همیشه برای جبران کردن، روز اول سفر ما را به یک رستوران خوب دعوت میکند. من پدربزرگم را بسیار دوست میدارم.

pdf می‌توانید نسخه‌ی pdf این متن کوتاه را دانلود کنید و بعدا مطالعه نمایید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن