خواندن به اسپانیایی

متن کوتاه اسپانیایی – خانه‌ی جدید من– سطح A1

اسپانیایی بعد از زبان چینی ماندارین، پر تکلم ترین زبان دنیاست. دلایل منطقی زیادی برای یادگیری این زبان وجود دارد. یادگیری آن هم از جنبه‌ی کاری و شغلی و هم مسافرتی و توریسم می‌تواند تاثیر شگرفی در زندگی شما داشته باشد. تقریبا کل آمریکای لاتین به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند که البته گویش‌ها بسته به منطقه‌ای که در آن حضور دارید با دیگر مناطق کمی متفاوت است. شما می‌توانید در این لینک برگه‌های تقلب زبان اسپانیایی را دانلود کنید که در آن مهم‌ترین جوانب زبان به شیوه‌ای جذاب و فشرده برای شما گردآوری شده است.

اسپانیایی را می‌توان به طرق مختلفی یادگرفت و مهارت‌های زبانی را تقویت کرد. اگر در ابتدای مسیر هستید، بهتر است گویش‌های متفاوت زبان اسپانیی را بشناسید. شما می‌توانید از پادکست‌های زبان اسپانیایی و همچنین فیلم‌های زبان اصلی برای تقویت مهارت شنیداری خود استفاده کنید. گوش دادن به رادیوهای اسپانیایی زبان هم می‌توانید گزینه‌ی مناسبی برای تقویت مهارت‌های زبان باشد. در فریدلینگو مقالات متعددی در رابطه با این زبان پر تکلم در دنیا منتشر شده است که می‌توانید از این قسمت به آنها دسترسی پیدا کنید. فریدلینگو همچنین مجموعه‌ای از متون کوتاه اسپانیایی را برای شما مهیا کرده است که می‌توانید از این قسمت به آنها دسترسی پیدا کنید.


Mi nueva casa

Yo vivo en Granada. Es una ciudad pequeña y tiene monumentos muy importantes, como la Alhambra. Aquí la comida es deliciosa y son famosos el gazpacho, el rebujito o el salmorejo.

Mi nueva casa está en una calle ancha y tiene muchos árboles. El piso de arriba de mi casa tiene tres dormitorios y un despacho para trabajar. El piso de abajo tiene una cocina muy grande, un comedor con una mesa y seis sillas, un salón con dos sofás verdes, una televisión y cortinas. Además, tiene una pequeña terraza con piscina donde puedo tomar el sol en verano.

Me gusta mucho mi casa porque puedo invitar a mis amigos a cenar o a ver el fútbol en mi televisión. Además, cerca de mi casa hay muchas tiendas para hacer la compra: panadería, carnicería o pescadería.

ترجمه

خانه ی جدید من

من در گرانادا زندگی میکنم، شهر کوچکی با بناهای تاریخی بسیار مهم مثل “آلهامبرا” . غذاهای اینجا بسیار خوشمزه هستند و ” گازپاچو”، ” ریبوجیتو” و یا “سالمورجو” از معروفترین غذاها به شمار میروند. خانهی جدید من در یک خیابان عریض و پر از درخت قرار دارد. در طبقهی اول سه اتاق خواب و یک اتاق کار جود دارد. در طبقهی بعدی یک آشپزخانهی بزرگ، یک اتاق نهارخوری با یک میز بزرگ و شش صندلی، یک اتاق نشیمن با دو مبل سبز، یک تلویزیون و چند پرده وجود دارد و همچنین یک تراس کوچک به همراه استخری در آن که در تابستانها میتوانم در آنجا حمام آفتاب بگیرم، وجود دارد. من خانهام را بسیار دوست میدارم چون میتوانم دوستانم را برای شام و یا دیدن فوتبال به آنجا دعوت کنم. و همچنین در اطراف خانهام مغازههای زیادی وجود دارد برای خرید کردن مثل نانوایی، قصابی و ماهیفروشی.

pdf می‌توانید نسخه‌ی pdf این متن کوتاه را دانلود کنید و بعدا مطالعه نمایید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن