خواندن به اسپانیایی

متن کوتاه اسپانیایی – مردم من– سطح A1

اسپانیایی بعد از زبان چینی ماندارین، پر تکلم ترین زبان دنیاست. دلایل منطقی زیادی برای یادگیری این زبان وجود دارد. یادگیری آن هم از جنبه‌ی کاری و شغلی و هم مسافرتی و توریسم می‌تواند تاثیر شگرفی در زندگی شما داشته باشد. تقریبا کل آمریکای لاتین به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند که البته گویش‌ها بسته به منطقه‌ای که در آن حضور دارید با دیگر مناطق کمی متفاوت است. شما می‌توانید در این لینک برگه‌های تقلب زبان اسپانیایی را دانلود کنید که در آن مهم‌ترین جوانب زبان به شیوه‌ای جذاب و فشرده برای شما گردآوری شده است.

اسپانیایی را می‌توان به طرق مختلفی یادگرفت و مهارت‌های زبانی را تقویت کرد. اگر در ابتدای مسیر هستید، بهتر است گویش‌های متفاوت زبان اسپانیی را بشناسید. شما می‌توانید از پادکست‌های زبان اسپانیایی و همچنین فیلم‌های زبان اصلی برای تقویت مهارت شنیداری خود استفاده کنید. گوش دادن به رادیوهای اسپانیایی زبان هم می‌توانید گزینه‌ی مناسبی برای تقویت مهارت‌های زبان باشد. در فریدلینگو مقالات متعددی در رابطه با این زبان پر تکلم در دنیا منتشر شده است که می‌توانید از این قسمت به آنها دسترسی پیدا کنید. فریدلینگو همچنین مجموعه‌ای از متون کوتاه اسپانیایی را برای شما مهیا کرده است که می‌توانید از این قسمت به آنها دسترسی پیدا کنید.


Mi pueblo

Vivo en un pueblo muy pequeño cercano a la montaña, donde hay un lago precioso en donde es habitual ver patos y cisnes nadando. Es un lugar muy bonito para pasear y disfrutar de la vida en el campo, pero existen pequeñas incomodidades al existir pocos servicios.

En el pueblo solo hay una pequeña tienda de ultramarinos en donde se venden productos de primera necesidad. Cuando se necesita ir al médico hay que desplazarse a otro pueblo más grande situado a quince kilómetros, donde hay un centro médico.

En invierno es frecuente que nieve y haya dificultades para viajar en el coche, pero los niños se ponen muy contentos porque a veces se libran de ir al colegio y juegan con la nieve en su lugar. No obstante es un lugar muy agradable para vivir y disfrutar de una vida tranquila en un entorno precioso.

ترجمه

مردم من

من در یک دهکدهی کوچک نزدیک کوهستان زندگی میکنم. یک دریاچهی زیبا در آنجا وجود دارد و اردکها و قوها در آن شنا میکنند. در این دهکده شما میتوانید قدم بزنید و از زندگی لذت ببرید ولی به دلیل کمبود امکانات مشکلات کوچکی هم وجود دارد. در این دهکده فقط یک فروشگاه مواد غذایی وجود دارد که محصولات اولیه در آن به فروش میرسد. اگر شما نیاز به مراجعه به دکتر داشته باشید باید به مرکز درمانی در شهر دیگری که در پانزده کیلومتری دهکده‌ی ما قرار دارد بروید. هنگام برفهای زمستانی استفاده از ماشین بسیار سخت میشود و البته بچه‌ها از این بابت خوشحال هستند چون میتوانند به جای رفتن به مدرسه برف بازی کنند. البته دهکدهی ما جای بسیار خوبی برای داشتن یک زندگی آرام و لذت بردن از زیباییهای طبیعت است. 

pdf می‌توانید نسخه‌ی pdf این متن کوتاه را دانلود کنید و بعدا مطالعه نمایید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن