خواندن به اسپانیایی

متن کوتاه اسپانیایی – سفر من به رم – سطح B1

اسپانیایی بعد از زبان چینی ماندارین، پر تکلم ترین زبان دنیاست. دلایل منطقی زیادی برای یادگیری این زبان وجود دارد. یادگیری آن هم از جنبه‌ی کاری و شغلی و هم مسافرتی و توریسم می‌تواند تاثیر شگرفی در زندگی شما داشته باشد. تقریبا کل آمریکای لاتین به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند که البته گویش‌ها بسته به منطقه‌ای که در آن حضور دارید با دیگر مناطق کمی متفاوت است. شما می‌توانید در این لینک برگه‌های تقلب زبان اسپانیایی را دانلود کنید که در آن مهم‌ترین جوانب زبان به شیوه‌ای جذاب و فشرده برای شما گردآوری شده است.

اسپانیایی را می‌توان به طرق مختلفی یادگرفت و مهارت‌های زبانی را تقویت کرد. اگر در ابتدای مسیر هستید، بهتر است گویش‌های متفاوت زبان اسپانیی را بشناسید. شما می‌توانید از پادکست‌های زبان اسپانیایی و همچنین فیلم‌های زبان اصلی برای تقویت مهارت شنیداری خود استفاده کنید. گوش دادن به رادیوهای اسپانیایی زبان هم می‌توانید گزینه‌ی مناسبی برای تقویت مهارت‌های زبان باشد. در فریدلینگو مقالات متعددی در رابطه با این زبان پر تکلم در دنیا منتشر شده است که می‌توانید از این قسمت به آنها دسترسی پیدا کنید. فریدلینگو همچنین مجموعه‌ای از متون کوتاه اسپانیایی را برای شما مهیا کرده است که می‌توانید از این قسمت به آنها دسترسی پیدا کنید.


Mi viaje a Roma

Me llamo Elena Sánchez y viajé a Roma por primera vez hace seis años, en 2011. Visité la ciudad italiana con mi novio durante cinco días. Lo que más nos gustó fue el Coliseo, pero también estuvimos en la Fontana di Trevi y en el Vaticano.

El momento más divertido del viaje fue cuando estábamos dando un paseo por el barrio del Trastévere y entramos en una tienda de mascotas para comprar una tortuga. ¡Siete años después, aún es nuestra mascota!

Mi novio y yo hemos planeado volver a de vacaciones a Italia el próximo verano. En ese viaje iremos a Milán, Venecia y Florencia. Haremos muchas fotografías, compraremos máscaras del carnaval veneciano y visitaremos la catedral de Milán. Será muy romántico y especial para nosotros volver a Italia para celebrar nuestro séptimo aniversario.

ترجمه

سفر من به رم

اسم من النا سانچز است و شش سال پیش یعنی در سال 2011 برای اولین بار به رم سفر کردم. من به همراه دوست پسرم پنج روز شهرهای ایتالیا را گشتیم. جایی که بیشتر از همه دوست داشتم، کولوسوم بود، و البته ما از فوارهی تریوی و واتیکان هم دیدن کردیم. خندهدارترین بخش سفر ما رفتن به باریو دل تراستوره بود، که در آنجا به یک فروشگاه حیوانات خانگی رفتیم و یک لاکپشت خریدیم. بعد از گذشت هفت سال، او همچنان حیوان خانگی ماست. من و دوست پسرم قصد داریم ماه آینده دوباره برای تعطیلات به ایتالیا سفر کنیم. در این سفر قرار است به میلان، ونیز و فلورانس برویم. ما عکسهای زیادی خواهیم گرفت و ماسک کارنوال ونوشن را خواهیم خرید و از کلیسای میلان دیدن خواهیم کرد. رفتن به ایتالیا و جشن گرفتن هفتمین سالگرد آشناییمان در آنجا برای ما بسیار رمانتیک و خاص خواهد بود.

pdf می‌توانید نسخه‌ی pdf این متن کوتاه را دانلود کنید و بعدا مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن