خواندن به اسپانیایی

متن کوتاه اسپانیایی – سرگرمی‌ها – سطح B1

اسپانیایی بعد از زبان چینی ماندارین، پر تکلم ترین زبان دنیاست. دلایل منطقی زیادی برای یادگیری این زبان وجود دارد. یادگیری آن هم از جنبه‌ی کاری و شغلی و هم مسافرتی و توریسم می‌تواند تاثیر شگرفی در زندگی شما داشته باشد. تقریبا کل آمریکای لاتین به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند که البته گویش‌ها بسته به منطقه‌ای که در آن حضور دارید با دیگر مناطق کمی متفاوت است. شما می‌توانید در این لینک برگه‌های تقلب زبان اسپانیایی را دانلود کنید که در آن مهم‌ترین جوانب زبان به شیوه‌ای جذاب و فشرده برای شما گردآوری شده است.

اسپانیایی را می‌توان به طرق مختلفی یادگرفت و مهارت‌های زبانی را تقویت کرد. اگر در ابتدای مسیر هستید، بهتر است گویش‌های متفاوت زبان اسپانیی را بشناسید. شما می‌توانید از پادکست‌های زبان اسپانیایی و همچنین فیلم‌های زبان اصلی برای تقویت مهارت شنیداری خود استفاده کنید. گوش دادن به رادیوهای اسپانیایی زبان هم می‌توانید گزینه‌ی مناسبی برای تقویت مهارت‌های زبان باشد. در فریدلینگو مقالات متعددی در رابطه با این زبان پر تکلم در دنیا منتشر شده است که می‌توانید از این قسمت به آنها دسترسی پیدا کنید. فریدلینگو همچنین مجموعه‌ای از متون کوتاه اسپانیایی را برای شما مهیا کرده است که می‌توانید از این قسمت به آنها دسترسی پیدا کنید.


Pasatiempos

¡Hola! Mi nombre es Javier. Cuando era niño, mi mamá pensaba que los jóvenes debían practicar un deporte y tocar un instrumento. Esto me incentivó a jugar futbol y me enseñó a trabajar en equipo, generar confianza y buscar una meta común. También me animó a tocar el piano para mejorar la coordinación entre mi cerebro y mi cuerpo, mi capacidad cognitiva, perseverancia y disciplina.

Luego, me interesé más en los pasatiempos y empecé a emplear más tiempo en ellos. Así que comencé a probar otros deportes como el basquetbol y el tenis. También, luego de desarrollar un muy buen gusto por la música, aprendí a tocar otros instrumentos como la guitarra y el violín. Todas estas herramientas fueron construyendo nuevas habilidades que podía utilizar en otras actividades.

Mis miedos más grandes cuando era pequeño eran bailar, nadar y cocinar. Hace poco tiempo decidí afrontarlos, por lo que me inscribí en clases de flamenco, clases de natación y clases de cocina. Haber practicado me ayudó con el flamenco y la natación. Además, ahora preparo comidas deliciosas para mi familia todos los domingos. Los pasatiempos me han ayudado a aprender mucho y a sentirme mucho más autosuficiente y confiado de mis propias aptitudes.

ترجمه

سرگرمیها

سلام. اسم من خاویار است. وقتی بچه بودم، مادرم فکر میکرد بچهها باید ورزش کنند و یا یک ساز را یاد بگیرند و این موضوع به من جسارت آن را داد تا فوتبال بازی کنم و فعالیت گروهی را یاد بگیرم ، به دیگران اعتماد کنم و یک هدف مشترک داشته باشم. او همچنین مرا تشویق کرد تا پیانو بنوازم و هماهنگ کردن مغز و بدنم را تمرین کنم و همچنین مهارتهای شناختی، استقامت و نظم را تقویت کنم. به تدریج بیشتر به این فعالیتها علاقمند شدم و وقت بیشتری را صرف انجام دادن آنها کردم. و سعی کردم ورزشهای دیگری مثل بسکتبال و تنیس را هم امتحان کنم. و همچنین وقتی مهارتهای موسیقیام بیشتر شد، یاد گرفتم سازهای دیگری مثل گیتار و ویالون را هم بنوازم. همهی این فعالیتها به من مهارتهای دیگری را هم اموخت که در قسمتهای دیگر زندگیام نیز مورد استفاده قرار گرفت. بزرگترین ترس من در کودکی رقصیدن، شنا کردن و پختن غذا بود. کمی قبل تصمیم گرفتم با این ترسها روبرو شوم، بنابراین در کلاس رقص فلامینکو و کلاس شنا و کلاس آشپزی اسم نویسی کردم. با تمرین زیاد، در رقص فلامینکو و شنا کردن پیشرفت کردم و همچنین یاد گرفتم هر یکشنبه برای خانوادهام غذاهای خوشمزه بپزم. این فعالیت ها به من کمک کردند تا چیزهای جدید بیاموزم و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشم و تواناییهایم را باور کنم. 

pdf می‌توانید نسخه‌ی pdf این متن کوتاه را دانلود کنید و بعدا مطالعه نمایید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن