آیلتس

آزمون آیلتس – مهارت صحبت کردن – بخش چهارم


Examiner: What do you think makes you good at your job?

Candidate: Nothing. I am very bad at my job. Because I hate my job. I really looking forward for a new short life. I do my job because I have to, I need the money, but my dreams are completely different. I am not… I am not expressing positivism, for example… you know, good vibes and I think my colleagues hate me and I hate them, fine, I hate them…


اگر درباره‌ی شهر محل تولد از شما می‌پرسیدند و در حقیقت شما از این شهر بیزار بودید، چه جوابی به مصاحبه کننده می‌دادید؟

بعضی افراد فکر می‌کنند که اگر درباره‌ی شهر محل تولدشان نظراتی منفی بیان کنند و درباره‌ی بیزاری خود از آن صحبت کنند، کار درستی انجام نداده‌اند و در عوض سعی می‌کنند دروغ بگویند و نظرات مثبت و خوشایندی را به مصاحبه کننده ارائه می‌کنند.

در حقیقت، صادق بودن در این گونه موقعیت‌ها نه مهم است و نه اینکه نمره منفی به دنبال دارد. نکته‌ی مهم اینجاست که شما چیزی برای ابراز کردن داشته باشید. اگر با گفتن واقعیت، موارد بیشتری برای گفتن دارید، حتی اگر نظر منفی باشد، پس باید در همین راستا صحبت کنید.

بهتر این است بگویید «در حقیقت من چندان از شهرم خوشم نمیاد …» و به دنبال دلایل خود را بیان کنید تا اینکه به دروغ بگویید «البته من عاشقم شهرم هستم …» سپس در پیدا کردن دلایل آن به مشکل بخورید و چیزی برای گفتن نداشته باشید.

در این ویدیو مشاهده کنید که جائو چطور با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کند.


ما در یک سری ویدیویی 5 قسمتی به نکاتی درباره‌ی مهارت صحبت کردن (Speaking) در آزمون آیلتس می‌پردازیم که می‌تواند برای شمایی که می‌خواهید در این آزمون شرکت کنید مفید باشد. ویدیوهای شماره یک، دو، سه، چهار و پنج.

در آزمون آیلتس در بخش مکالمه (Speaking) دانش داوطلب در صحبت کردن عمومی و موضوعی با مصاحبه کننده در عرضه ۱۱ تا ۱۴ دقیقه بررسی و ارزشیابی می شود. از نظر برخی ها، یکی از سخت ترین بخش های آزمون است. چرا که شما می بایست با یک مصاحبه کننده در موضوعات مختلف صحبت کنید و نظرات خود را نیز از جنبه های مختلفی ساپورت کنید. در این بخش نیز همانند بخش نوشتاری، اهمیتی ندارد که شما منطقی و عقلایی صحبت کنید. مهم آن است که بتوانید درست و دقیق و بدون اشکالات گرامری حرف بزنید و از جنبه های مختلف به یک موضوع نگاه کرده و نظر خود را بیان کنید. مثلا از شما سوال می شود که چه غذایی دوست دارید . بهترین جایی که دیدید کجا بوده است یا دوست داریددر آینده در چه کسب و کاری فعال شوید. تمام صحبت هایی که در ۳ بخش زیر ارائه می کنید، ضبط می شود تا توسط ۲ ممتحن، بررسی و نمره دهی شود.

این بخش شامل سه قسمت است:

در بخش اول از شما خواسته می شود که به پرسش های عمومی درباره خود و خانواده پاسخ دهید. این قسمت ۴ تا ۵ دقیقه به طول می انجامد و پاسخ به برخی از پرسش ها در حد یک کلمه یا یک جمله خواهد بود.

در بخش دوم به شما کارتی داده می شود که موضوعی روی آن نوشته شده است و شما ۲ دقیقه وقت دارید که درباره آن موضوع فکر کنید و ظرف ۵ دقیقه درباره ان صحبت کنید.

در بخش سوم، درباره موضوعی که در بخش دوم مطرح شده بود، از شما سوالاتی پرسیده می شود که می بایست ظرف ۴ تا ۵ دقیقه به آن پاسخ دهید. تفاوت بخش دوم با سوم این است که در بخش دوم،‌تنها شما هستید که صحبت می کنید و مصاحبه کننده، وارد بحث به شما نمی شود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن