دیگر زبانها

چه زبانهایی در دنیا بیشترین متکلم را دارند؟

به نظر شما چند زبان در دنیا وجود دارد؟ 1000؟ 3000؟ 5371؟ نزدیکتر شدید. طبق آمار منتشر شده‌ای از Ethnologue، در دنیا بیش از 6900 زبان وجود دارد. از این مقدار، تنها 230 زبان در اروپا تکلم می‌شوند در حالی که در آسیا بیش از 2000 زبان متکلم دارند. جالب است بدانید در کشوری مثل گینه‌ی جدید، کشوری که تقریبا 3.9 میلیون نفر جمعیت دارد، بیشتر از 830 زبان متفاوت وجود دارد.

ما قصد آن را نداریم که این زبانها را یک به یک بررسی کنیم. فعلا، تمرکزمان بر پنج زبانی است که در دنیا بیشترین جمعیت را دارند. زبانهایی که به احتمال زیاد هیچوقت خطر انقراض به سمت آنها نمی‌آید.

5. عربی: بیش از 250 میلیون نفر
عربی شامل گویش‌های متفاوتی است که لزوما هم شکل نیستند. عربی کلاسیک همان زبان قرآن، کتاب آسمانی انسانهاست و زبانی است که به هنگام دعا و نیایش مسلمان‌ها از آن استفاده می‌کنند.

4. هندی: بیش از 310 میلیون نفر
هندی عموما در هند و نپال تکلم می‌شود و بخشی از خانواده‌ی زبانهای هندی است؛ جدا از این مقدار، بیش از 100 میلیون نفر دیگر در دنیا به زبان هندی صحبت می‌کنند.

3. انگلیسی: بیش از 360 میلیون نفر
حتی با وجود اینکه انگلیسی رده‌ی سوم را به خود اختصاص داده است، اما تاثیرگذارترین زبان در دنیاست  و بیشتری تعداد متکلم را دارد؛ جدا از این مقدار، اغلب مردم در سرتاسر دنیا انگلیسی را به عنوان زبان دوم یا سوم خود صحبت می‌کنند. در این مطلب می‌توانید بخوانید که چرا زبان انگلیسی انقدر مهم است.

2. اسپانیایی: بیش از 405 میلیون نفر
مدال نقره اینجا به اسپانیایی می‌رسد که در بیش از 30 کشور تکلم می‌شود. بخوانید: 9 دلیل قانع کننده برای یادگیری زبان اسپانیایی.

1. چینی ماندرین: بیش از 955 میلیون نفر
و برنده‌ی ما در این لیست زبان چینی است! ماندرین بخشی از خانواده‌ی زبان چینی است که عمدتا در چین، تایوان و سنگاپور استفاده می‌شود و بیشترین متکلم را در میان کل زبانها دارد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن