پادکست

۱۵ پادکست مفید برای افزایش هوش شما

کارهای زیادی دارید که انجام دهید ولی وقت کافی ندارید؟ آیا پیام‌های درخواست متعددی برای شرکت در یک کاردارید؟ دعوت‌های بسیاری برای همکاری در یک سری پروژه دریافت کرده‌اید؟ آیا این پروژه ها همان هدیه‌ای هستند که مدت‌ها منتظرش بودید یا بیشتر باعث پریشانی شما می‌شوند؟ اگر به دنبال راهکارهایی برای حل مشکلاتی که ریشه در موارد بالا دارند یا مشکلاتی که روزانه با آنها رو به رو می‌شوید، هستید، پس به فهرست ۱۵ پادکست سودمند برای هک مغز نگاهی بیاندازید.

The Tim Ferriss Show

۱. The Tim Ferriss Show

تیم فریس به خاطر تکالیف هفته‌ای چهار ساعته‌اش معروف است. تیم، پادکست خود را در سال ۲۰۱۴ منتشر کرد و بیش از ۳۰۰ اپیزود تا آوریل ۲۰۱۸ تولید کرده است. نکته جالبی که در Tim Ferriss Show خواهید یافت تنوع است. برخی پادست‌ها کمتر از یک ساعت هستند، ولی بیشتر آنها بین یک تا کمی بیش از دو ساعت هستند. معروف‌ترین آنها تا این زمان «Inside Out with Katie Couric» است، کوتاه ترین «Arnold Schwarzenegger Teaser» در ۵ دقیقه و «The Power of Negative Visualization» در ۶ دقیقه است. این پادکست تصویر منفی از درک سناریوهای بد را کم کرده و احتمال رسیدن به نتایج بد را به حداقل رسانده است. طولانی‌ترین اپیزود تا امروز سه ساعت و ۳۳ دقیقه است که موضوع David Heinemeier Hansson  و «The Power of Being Outspoken» را در بر دارد.

Organize Mindfully

۲.  Organize Mindfully

آیا چیزی هست که در سازماندهی زمانی آن مشکل داشته باشید؟ خوشبختانه مارک دیلان این موضوع را در یکی از اپیزود‌هایش پوشش داده است، چه این کار درباره رسیدگی به کارهای مالیاتی شما یا مرتب کردن گاراژ شما (و کارهای بیشتر) باشد. مارک دیلان برنامه‌ای برای شما دارد. وی پادکست Organize Mindfully را از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶ تولید کرد. طول مدتاپیزود‌های این پادکست از ۴ تا ۴۷ دقیقه هستند.

The Accidental Creative

۳.  The Accidental Creative

تاد هنری نویسنده Herding Tigers می‌گوید: رهبری باشید که مردم خلاق در پی آن هستند. تاد پادکست The Accidental Creative را برای کمک به ساخت یک زندگی سالم و پربار ایجاد کرد. وی در اکتبر ۲۰۱۷ شروع به ساخت این پادکست کرد و بیشتر پادکست ها ۲۰ دقیقه‌ای هستند که ممکن است ۱۰ دقیقه کمتر یا بیشتر هم باشند. معروف ترین اپیزود‌ها اولین شش مورد اول هستند.۱) چطوریک پروژه خلاقانه را زنده نگاه داریم٬ ۲) عادت رهبری اصلاح شده ، ۳) پنج روش برای پیشبرد روند خلاقیت شما، ۴) دیوار دوم را از سر راه بردارید 5) سهم خود را ایفا کنید و ۶) عالی بودن در کار.

Cortex

۴. Cortex

CGP Grey و Myke Hurley ، در ژوئن ۲۰۱۵ شروع به تولید پادکست Cortex کردند. بهترین اپیزود‌ها پنج نسخه اولی و قسمت ۶۷ آن هستند، که از ۴ آوریل ۲۰۱۸ تولید شده‌اند. بیشتراپیزودها بیش از یک ساعت طول می‌کشند.عناوین  سه قسمت اول عبارتند از : ۱) کار را دوست ندارم ۲) اداره به درد نخور ۳) مفید برای سلامت مغز.

 5 AM Miracle with Jeff Sanders

۵ . Five AM Miracle with Jeff Sanders

صبح زور از خواب بیدار شدن بدون شک روش موثری در افزایش بهره‌وری شما است. جف ساندرز ساخت پادکست معجزه ۵ صبح را در جولای ۲۰۱۳ شروع کرد. اپیزودهایی در پنج دقیقه و تعدادی که کمی بیشتر از یک ساعت طول می‌کشند. همچنین یک اپیزود هم هست که ۲ ساعت است (Fitness for Busy People with Ted Ryce). با روندی که جف پادکست تولید می‌کند،۳۰۰ امین پادکست را در سال ۲۰۱۸ منتشر خواهد کرد.

. Kwik Brain

۶.  Kwik Brain

Jim Kwik جدیدترین پادکست در این فهرست است. او در مارس ۲۰۱۷ شروع به ساخت پادکست Kwik Brain کرد. بیشتر پادکست‌های او ۱۵ دقیقه‌ای هستند با ۵ دقیقه کمتر یا بیشتر. سه تا از معروف ترین پادکست‌های وی عبارتند از ۱) همه چیز را سریع‌تر یادبگیرید، ۲)چطور مغز خود را جوان نگاه دارید ۳) همین حالا حافظه خود را تقویت کنید.

Extreme Productivity with Kevin Kruse

۷. Extreme Productivity with Kevin Kruse

این پادکست ۴۲ قسمتی از ژانویه سال ۲۰۱۶ تا مارس ۲۰۱۷ ساخته شده است. معروف‌ترین اپیزود‌ها عبارتند از ۱) درمان عقب انداختن کارها، 2) بهترین توصیه‌ی کوین و ۳) چرا میلیونرها از فهرست باید‌ها استفاده نمی‌کنند. اپیزود پنج :چطور این کار را تکمیل کنیم تنها ۶ دقیقه است و جزواپیزودهای شناخته شده است. پادکست‌های کوین ۵ تا ۱۹ دقیقه‌ای هستند.

ProdPod – just two minutes

۸. ProdPod – just two minutes

فکر می‌کنید زمانی برای گوش دادن به پادکست‌ها ندارید؟ پس با ProdPod شروع کنید، چرا که این پادکست‌ها هر کدام فقط ۲ دقیقه طول می‌کشند. برخی ازاپیزودهای مورد علاقه ما عبارتند از: اپیزود ۱۰۸ :“Overcoming Overwhelm” اپیزود ۴۹:“Pareto Principle of Productivity” که قانون ۸۰/۲۰ را با توجه به بهره وری پیشنهاد می‌کنند یعنی شما ۲۰ درصد از وقتتان را برای هر بخش می‌گذارید، ۱۰ درصد برای برنامه ریزی و ۱۰ دصد برای مرور. ۸۰ درصد دیگر زمان شما باید صرف انجام کارها شود. ProdPod از ژوئن ۲۰۱۱ شروع به کار کرد. پادکست‌های بسیاری تا سال ۲۰۱۷ منتشر کرد. اپیزود ۱۱۷ در ۶ ام مارس ۲۰۱۸ منتشر شد. مشتاقیم ببینیم آیا این پادکست انتشارات پربار دوره ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۷ را مجددا ادامه خواهد داد. اولین پادکست در این مجموعه درباره تنظیم اولویت‌ها بود.

Beyond the To-Do List

۹.  Beyond the To-Do List

اریک فیشر پادکست ورای فهرست باید‌ها را در آگوست ۲۰۱۲ منتشر کرد. هیچ روند ثابتی در مدت زمان پادکست‌ها وجود ندارد. برخی اپیزودها بیش از یک ساعت هستند. بیشتر آنها بین ۳۰ تا ۵۰ دقیقه اند. سه مورد از معروف‌ترین اپیزودها شماره‌های دو،سه و هفت هستند که موضوع آنها عبارت است از : ۱) خلاقیت ۲) جلسات و ۳) تمرکز، وقت آزاد و الویت.

The Productivity Show

۱۰.  The Productivity Show

این پادکست ده‌ها اپیزود بسیار معروف دارد. موضوعاتی از جمله: راهکارهایی برای زود از خواب بیدار شدن، اپلیکیشن‌های مفید برای سیستم عامل مک، پومدورو، برنامه ریزی و روش‌ها و نکات دیگر برای کارآمدتر بودن. این پادکست‌های طولانی توسط  Asian Efficiency در فوریه ۲۰۱۱ شروع به کار کرد. از ماه می ۲۰۱۱ تا مارس ۲۰۱۴ دچار رکود گردید. این نمایش از زمان بازگشتش به بازار در سال  ۲۰۱۴ بدون وقفه به تولید پادکست های کارآمد ادامه داده است.

 TED Radio Hour by NPR

۱۱. TED Radio Hour by NPR

رادیوی ملی در ماه ژوئن ۲۰۱۵ شروع به تولید این پادکست‌ها کرد. از شروع این کار هفته‌ای یک پادکست منتشر کرده است. مدت زمان همه پادکست‌ها ثابت است تقریبا همه آنها ۵۰ دقیقه، ۵ دقیقه کمتر یا بیشتر طول می‌کشند. موضوعات درباره همه چیز است مانند چطور خوب گوش کنیم، چطور کودکان را بزرگ کنیم، چطور با تغییرات سازگار شویم، چطور با درک و شناخت بازی کنیم و خیلی موضوعات دیگر.

The Sean Kim Show

۱۲. The Sean Kim Show

سین کیم، موسس Rype، از نوامبر ۲۰۱۴ شروع به تولید پادکست کرد. سین اغلب با موضوعاتی مانند تاریخ، سفر و افراد تاثیر گذار و رهبران مبتکر که در مصاحبه‌های پادکست شرکت می‌کردند انگیزه می‌گرفت. معروف‌ترین اپیزود آن  Kelly Leveque on Living Longer است، که در ان با جسیکا آلبا و بادی لاو کار کرده است. اگر به دنبال پیشرفت شغلی هستید اپیزود ۴ درباره نحوه یافتن الگو (راهنما) را از دست ندهید. اگر به دنبال شناخته شدن هستید ؟ اپیزود شماره ۸ را ببینید: چطور ایده خود را همه گیر کنید.

MetaLearn

۱۳.  MetaLearn

به مدت تقریبا دو سال، Nasos Papadolopoulos به طور مداوم پادکست MetaLearn را تولید کرده است. حالا Nasos اپیزود‌های معروف بسیاری دارد و معمولا با افراد صاحب فکر در زمینه‌های اعصاب، تحصیل، علوم و اکتشاف مصاحبه می‌کند. یکی از اپیزود‌های محبوب ما شماره ۱۱۱ درباره تحصیل چهار بعدی توسط Charles Fadel است.

Productivity Paradox

۱۴. Productivity Paradox

از ژانویه ۲۰۱۷، تونیا دالتون به طور پیوسته هر هفته یک پادکست تقریبا ۲۰ دقیقه‌ای منتشر کرده است. معروف‌ترین اپیزود ها شماره ۶۵ : انرژی خود را روی خودتان سرمایه‌گذاری کنید، ۰۰۱ : چرا راه‌حل‌ها کار نمی‌کنند، و ۰۰۲ : تنظیم اهدافی که می توانید به آنها دست یابید.

Strategy Hour

۱۵.  Strategy Hour

Strategy Hour یک پادکست مناسب افرادی است که برای موفقیت عجله دارند و در پی تبدیل کارشان به یک تجارت ماندگار طولانی مدت هستند، در نتیجه می‌توانند برای همیشه کار روزانه خود را ترک کنید. ابیگیل پامفلی و امیلی ویلیامز در سال ۲۰۱۷ شروع به ساخت پادکست Strategy Hour کردند . از آن زمان تا کنون هر دو تا چهار روز به طور مستمر به تولید پادکست ادامه داده ‌اند. بیشتر این اپیزودها بین ۲۵ تا ۵۰ دقیقه هستند . برخی از معروف‌ترین آنها عبارتند از : شماره ۲۰۱: ایجاد یک فضای کاری که به شما انگیزه می‌دهد و شماره ۱۹۹: چهار برابر کردن فهرست ایمیل شما و فروش یک برنامه گروهی.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن