اپلیکیشنیادگیری زبان

7 اپلیکیشن رایگان برای یادگیری زبانهای خارجی

این اپلیکیشن‌ها شما را از سطح مبتدی به بالا همراهی خواهند کرد و مهارت‌های زبانی را در شما تقویت می‌کنند. یادگیری یک زبان جدید با این اپلیکیشن‌های رایگان از آنجایی مهم است که شما همیشه آن را با خود به همراه خواهید داشت.

برای مثال چند دقیقه انتظار برای ملاقات کسی به شما این امکان را خواهد داد که بتوانید تمرینات یک درس را کامل کنید. حال چه می‌خواهید زبان را برای سفارش یک غذا یا برای سفر بعدی‌تان یاد بگیرید، یا اینکه می‌خواهید با دوستانتان و افراد محلی صحبت کنید، و یا صرفا می‌خواهید مهارتی را به رزومه‌ی خود اضافه کنید، این اپلیکیشن‌های رایگان به شما در دستیابی به اهدافتان کمک شایانی خواهند کرد.

شما می‌توانید از این اپلیکیشن‌ها برای یادگیری لغات و عبارات زبانهای متفاوتی کمک بگیرید؛ زبانهایی چون اسپانیایی، انگلیسی، فرانسوی، ایتالیایی، آلمانی و دیگر زبانها.

بسیاری از این برنامه‌ها همچنین از یک وب سایت آموزشی رایگان برخوردارند که در آن می‌توانید با ابزارهای بیشتری زبان را یاد بگیرید. شما همچنین می‌توانید از این سایت‌ها برای انجام تمرینات بیشتر استفاده کنید.

1. Duolingo
یادگیری یک زبان از پایه با Duolingo بسیار ساده است. تنها کافی است اپلیکیشن را باز کنید و سپس زبان مورد نظر خود را انتخاب و فرآیند یادگیری را فورا شروع کنید. در این برنامه حتی نیازی ندارید که برای یادگیری حساب کاربری بسازید، اما اگر این کار را انجام دهید می‌توانید فرآیند یادگیری خود را ثبت کنید.

Duolingo با استفاده از متن، تصاویر و صوت زبانهای مختلف را به شما یاد می‌دهد. هدف از این کار همراه کردن صدای ترجمه‌ با مولفه‌های بصری تصاویر و متن است، و اینکه شما حتی می‌توانید فایل صوتی را به زبان مادری خود نیز ترجمه کنید تا ازینطریق بیشتر درگیر فرآیند یادگیری شوید.

با تمام کردن هر بخش، به یک بخش مشکل‌تر جلو می‌روید و ازینرو دایره واژگان و عبارات شما بیشتر و بیشتر می‌شود.

موجود برای: iOS، Android، Windows phone، نسخه‌ی وب

معرفی اپلیکیشن memrise

2. Memrise
Memrise اپلیکیشن رایگان دیگری برای یادگیری زبان است. این برنامه به خوبی Duolingo نیست، اما کار کردن با آن آسان است و حتی از دوره‌های آموزشی افلاین نیز پشتیبانی می‌کند. با این برنامه‌ زبانهای زیادی را می‌توانید یاد بگیرید. با شروع هر دوره‌ی آموزشی، به مرور با درس‌های سخت تری روبرو خواهید شد.

چیزی که Memrise را منحصربفرد می‌کند، شیوه‌ی یاد دادن کلمات و عبارات جدید است. کلمات مشابه از نظر تلفظ در بطن جمله‌ها قرار می‌گیرند و با ارتباط دادن آن با زبان مادری شما، به ایجاد ارتباط و به خاطر آوردن آنها کمک می‌شود.

شیوه‌ی دیگر آموزش زبان از Memrise، مخلوط کردن ترجمه‌ها است. بدین شیوه شما چند کلمه‌ی جدید را به یکباره یاد می‌گیرید، و سپس می‌توانید آنها را دوباره و دوباره در ترتیب‌های مختلف مطالعه کنید تا زمانی که از حفظ کردن آنها مطمئن می‌شوید.

موجود برای: iOS، Android و نسخه‌ی وب

معرفی اپلیکیشن busuu
معرفی اپلیکیشن busuu

3. Busuu
Busuu اپلیکیشنی است که کار کردن با آن راحت و شیوه‌ی مدارا کردن با دوره‌های آموزشی بسیار راحت و روان است. تنها کافی است زبانی که می‌خواهید یاد بگیرید را انتخاب کنید، و سپس تصمیم بگیرید که از کجای دوره‌ی آموزشی می‌خواهید شروع کنید؛ مبتدی، متوسطه، پیشرفته یا مسافرتی.

بهترین ویژگی busuu این است که زمانی که در میان خارجی‌ها قرار دارید، می‌توانید از دوره‌ی مسافرتی آن استفاده کنید و امور خود را بطور آنی پیش ببرید.

این اپلیکیشن کلمات و عبارات را هم به صورت منفرد و هم با قرار دادن آن در جملات به شما آموزش خواهد داد و سپس از شما آزمونی خواهد گرفت تا به واسطه‌ی آن شما را به مراحل بالاتر هدایت کند.

نکته: بعضی از آزمونهای این برنامه نیاز به این دارد که نسخه‌ی حرفه‌ای آن را با پرداخت مبلغی فعال کنید.

موجود برای: iOS، Android، نسخه‌ی وب

معرفی اپلیکیشن‌های زبان

4. اپلیکیشن‌های AccellaStudy
AccellaStudy برای هر زبانی که می‌خواهید یاد بگیرید یک اپلیکیشن جداگانه دارد. هر اپلیکیشن به شدت ساده و کاربردی طراحی شده است و از فعالیت آفلاین نیز پشتیبانی می‌کند؛ تمامی مراحل و فرآیند یادگیری زبان مابین این برنامه‌ها مشابه است و تنها از نظر لغات تفاوت دارد.

متدهای آموزشی متفاوتی در این اپلیکیشن‌ها بکار گرفته می‌شوند؛ متدهایی چون فلش کارت‌ها، آزمون‌های صوتی، تکرار گام به گام و دیگر موارد. به هنگام رانندگی داشتن برنامه‌ای که بتوانید بدون لمس کردن آن از ویژگی‌هایش استفاده کنید بسیار کاربردی خواهد بود؛ در این برنامه حتی بدون نگاه کردن به گوشی نیز می‌توانید فرآیند یادگیری خود را تکمیل کنید.

اگر برای حفظ کردن لغات مشکل دارید تنها کافی است آنها را در گوشی ثبت کنید و سپس بطور جداگانه همراه با دیگر کلمات به یادگیری آنها مشغول شوید.

موجود برای: iOS

معرفی اپلیکیشن‌های زبان

5. اپلیکیشن‌های Tutor 24/7
ایده‌ی Tutor 24/7 داشتن یک مربی به همراه خود است؛ کسی که از طریق گوشی بتواند شما را همراهی کند. همانطور که متوجه‌اید، بسیاری از زبانها در این اپلیکیشن پشتیبانی می‌شود. هر زبان از یک اپلیکیشن جداگانه برخوردار است، و تمامی آنها رایگان هستند. در این برنامه گزینه‌هایی وجود دارد که شما را به مجموعه موضوعات متفاوتی برای یادگیری زبان هدایت می‌کند؛ مواردی چون لباس پوشیدن، محیط، رنگ، تحصیلات، خانواده، سلامت، خوشامدگویی، بدن، مسیر، آب و هوا، کار و دیگر موضوعات.

در هر دسته، فعالیت‌هایی برای مطالعه وجود دارد؛ مواردی چون بازی حافظه، آزمون، تمرین املا، فلش کارت‌ها و بسیاری دیگر.

موجود برای: iOS

معرفی اپلیکیشن rosetta stone

6. Rosetta Stone
رزتا استون یک سرویس در سطح حرفه‌ای برای یادگیری زبان است، اما نسخه‌ی رایگان این اپلیکیشن صرفا برای کمک به مسافران به جهت یادگیری عبارات و لغات مورد نیاز در سفر طراحی شده است.

بیشمار تصاویر و عبارات متداول در هر زبان در این برنامه تکلم می‌شود، و تمارین انقدر تکرار می‌شوند تا شما درک درستی از آنها پیدا کنید. شما می توانید هر درسی را که مایل بودید را رد کنید و به درس بعدی بروید.

همچنین یک کتاب عبارت برای لغات پایه‌ی مرتبط با موقعیت‌هایی چون حضور در رستوران، هتل‌ها، در خیابان و … وجود دارد که برای افراد مسافر می‌تواند کاربردی باشند. شما می‌توانید کتاب عبارت‌های بیشتری را خریداری کنید.

موجود برای: iOS، Android، نسخه‌ی وب

معرفی google translate

7. Google Translate
بسیاری از اپلیکیشن‌های یادگیری زبان، آن را از طریق انجام تمارین و مراحل قدم به قدم به شما یاد می دهند، در حالی که گوگل ترنسلیت به سادگی به شما می‌گوید که با استفاده از این برنامه چطور بخوانید و چطور بنویسید.

شما می‌توانید متن، دست خط، و صدا را از طریق گوگل ترنسلیت ترجمه کنید. این به معنی آن است که شما قادریت متن را دستی وارد کنید، یا صدای خود را وارد کنید تا ترجمه‌ی آن به شما داده شود. شما حتی می‌توانید ترجمه‌های محبوب خود را ذخیره کنید تا بعدا به سرعت به آنها دسترسی پیدا کنید.

شاید گوگل ترنسلیت مثل دیگر برنامه‌های یادگیری زبان نباشد، اما ابزاری بسیار قدرتمند است بخصوص زمانی که شما به دنبال معنی یک عبارت یا کلمه‌ی خاص جستجو می‌کنید. این اپلکیشن بخصوص در مواقعی که شما در حال صحبت کردن با فردی هستید که زبان شما را نمی‌داند بسیار مفید واقع خواهد شد.

از این برنامه می‌توان حتی بصورت دیکشنری آفلاین نیز استفاده کرد (فقط یادتان نرود که نسخه‌ی زبان مورد نظر خود را دانلود کنید).

یکی دیگر از ویژگی‌های عالی گوگل ترنسلیت، ترجمه‌ی آنی است. این ویژگی برای چند زبان فعال شده است و به نوعی واقعیت افزوده است که از دوربین گوشی شما برای ترجمه، در زمان آنی، استفاده می‌کند و تنها کافی است دوربین خود را به سمت متن مورد نظر بگیرید تا آن را برای شما ترجمه کند.

موجود برای: iOS، Android، نسخه‌ی وب

منبع: لینک

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن