دیگر زبانها

بهترین کانال‌های یوتیوب برای تقویت درک شنیداری شما از زبان چینی

گوش دادن. همه ما این کار را انجام می‌دهیم اما از اهمیت آن غافلیم. مگر اینکه در حال فراگیری زبان باشیم.

چرا؟

چون گوش دادن نه تنها به درک اینکه اطرافتان چه خبر است کمک می‌کند، بلکه به سادگی و با شرکت در یک مکالمه واژگان وعبارات جدید می‌آموزید.

معمولا وقتی به تمرین مهارت‌های شنیداری در یک زبان جدید فکر می‌کنیم، تلویزیون و فیلم به ذهنمان‌می‌آید، ولی اینها تنها امکانات در دسترس نیستند.

قصد دارم موضوع را کمی پیچیده کنم و ورای تلویزیون و فیلم یک ابزار کوچک به نام یوتیوب را به شما معرفی کنم.

اوه، قبلا درباره‌اش می‌دونستید؟

خب، پس من برخی از بهترین کانال‌ها برای تسلط یافتن به درک شنیداری زبان ماندرین چینی را به شما معرفی می‌کنم.

کانال Qiánjìn Yuètuán

با استفاده از این کانال مقداری ملودی به تمرینات شنیداری زبان چینی خود وارد کنید. یک گروه راک و پاپ مستقر در انگلستان که آثاری به زبان ماندرین چینی تولید می‌کنند.

این گروه در اصل تایوانی است، که نهایتا به بریستول انگلستان مهاجرت کرده و مهارت‌های زبان ماندرینی خود را به اشتراک می‌گذارد. آهنگ‌های آنها با زیر نویس انگلیسی و چینی است و آثار خیلی ساده تا آهنگ‌های عاشقانه خیلی پیچیده و دشوار را شامل می‌شود.

این گروه به تدریج رشد کردند و در سال ۲۰۱۲ به تایوان برگشتند و سرود ملی را برای تیم المپیک تایوان نوشتند. جدیدترین آلبوم آنها wo ai Ni نام دارد.

یادگیری زبان چینی

کانال 马马虎虎 Mǎmǎhǔhǔ

اگر به دنبال کمدی هستید، پس این کانال بهترین گزینه است. این کانال افراد کمدینی از سرتاسر جهان را کنار هم جمع کرده، کسانی که گرد‌هم آمده‌اند تا با برنامه‌هایشان که در شانگهای تهیه می‌شود خنده بر لب شما بیاورند.

این گروه در چند سال گذشته کم کار بودند ولی حالا با محصولاتی با کیفیت‌تر و همین طور نوشتارهایی با کیفیت بالا برگشته‌اند.

این کانال کاتالوگ بزرگی از ویدیو‌ دارد که می‌توانید تماشا کنید و به نظر می‌رسد که هفته‌ای یک ویدیو تولید می‌کنند. همه این موارد درباره موضوعات متداول در چین است. آنها ذاتا سرگرم کننده هستند و اصطلاحات و عبارات مکالمه‌ای چینی بسیاری را فراهم می‌کنند که شما نمی‌توانید در یک کتاب آنها را بیابید.

کانال 拂菻坊 Fú Lǐn Fang

اگر فقط به دنبال گوش دادن سخنرانی وبلاگ نویس درباره موضوعات مختلف هستید – بدون هیچ فعالیت و ترانه خوانی – پس این کانال مناسب شماست.

 این کانال بخشی از موج خارجی‌هایی بود که به خاطر داشتن مخاطبان چینی بسیار شروع به صحبت کردن به زبان چینی به صورت آنلاین کردند. موسس این کانال به عنوان دانشجویی در جنوب انگلستان بیشتر ویدیوهای اولیه‌اش را در تاقش در خوابگاه دانشگاه درست می‌کرد، که در طول زمان کارش گسترش پیدا کرده و حالا به چین نقل مکان کرده است.

ویدیوهای او موضوعات مختلف از طیف متنوعی را پوشش می‌دهد ، از چرا زبان چینی اینقدر سخت هست؟ گرفته تا نقد غذا و غیره. ویدیوهای وی دلنشین و خنده‌دار هستند. همچنین زیاد سریع حرکت نمی‌کند و شما هرگز منتظر بالا رفتن سرعت ویدیو ها نیستید.

او در واقع در مراحل اولیه یادگیری زبان چینی شروع به ساختن این ویدیو‌ها کرد. اگر برخی از اولین ویدیوهای وی را مشاهده کنید و آنها را با جدیدترین ویدیوها مقایسه کنید متوجه تفاوت فاحشی خواهید شد. این می‌تواند برای کسانی که فکر می‌کنند به اندازه کافی سریع پیشرفت نمی‌کنند انگیزه بخش باشد.

اخیرا، این کانال بیش از یک میلیون عضو در کل کانال‌های مختلفش (از جمله weibo) ثبت کرده است.

کانال نمایش 毒角SHOW Dú Jiǎo

به ماسک تک شاخ سمبلیک دقت کنید. این بهترین یوتویوب چینی است. سطح شنیداری در اینجا می‌تواند به خوبی پیشرفت کند( مخصوصا با توجه به اینکه صدای افراد با ماسک تغییر می‌کند) . با این وجود زیر نویس انگلیسی و چینی برای شما ارائه می‌شود و می‌توانید از آن کمک بگیرید.

این نمایش معمولا در آمریکا اتفاق می افتد با یک تفر که ماسک تک شاخ زده و غربی‌ها را با غذا، فرهنگ و ….هر چیز چینی آشنا می‌کند. حتی یک نمایش مخصوص معرفی Taobao وجود دارد.

معمولا این معرفی‌ها با یک نوع نمایش یا بازی ارائه می‌شوند، که افراد (اهل آمریکا) معمولا پاسخ سوالات را حدس می‌زنند (یا یک غذای عجیب را امتحان می کنند).

این نمایش عمدتا برای مردم چینی زبان است – با این وجود اگر در حال یاد گرفتن زبان ماندرینی هستید این یک ابزار مناسب برای تقویت مهارت شنیداری و آشنایی با فرهنگ چینی خواهد بود. اطلاعات بیشتری را در  Mr. Unicorn TV بیابید( بله نام این لینک هم عجیب و غریب است)

کانال کوین 上海英语圈 Kevin Shànghǎi Yīngyǔ Quān

کوین، گروه انگلیسی شانگهای در واقع یک گروه نیست. با این حال او ویدیوهای جذابی درباره زندگی و تجربیاتش در چین را ساخته است.

او بر زبان ماندریان تسلط دارد و اصلا لهجه ندارد. اگر به دنبال الگوبرداری از یک مدل هستید این همان شخص است. لذت ببرید!

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن