زبان آلمانی

نحوه تایپ حروف آلمانی با صفحه کلید

کاربران مک و کامپیوترهای شخصی دیر یا زود با این مسئله روبه رو می‌شوند: چطور با صفحه کلید انگلیسی زبانم حروف ö, Ä, é یا ß را بنویسم؟ درحالیکه کاربران سیستم عامل مک تا حدی کمتر از دیگران با این مشکل روبه رو هستند باز هم نمی‌دانند که ترکیب کدام کلید‌ها می‌تواند حرف a (یک نمایه خاص زبان آلمانی) را تولید کنند. اگر می‌خواهید حرف آلمانی یا حروف خاص دیگری را روی یک صفحه وب با استفاده از HTML نشان دهید، پس کماکان یک مشکل دارید – که ما در این بخش راه حل ان را ارائه می‌دهیم. یادگیری آلمانی نوشتن به آلمانی خودآموز آلمانی منابع آلمانیجدول زیر کد حروف خاص آلمانی را برای دو سیستم عامل مک و پی سی معین می‌کند. ولی ابتدا نظراتی درباره نحوه استفاده از کدها:Apple/Mac OS X کلید Option مک به کابران این امکان را می‌دهد که به راحتی بیشتر حروف خارجی و نشانه‌ها را روی یک صفحه کلید استاندارد زبان انگلیسی اپل تایپ کنند. ولی چطور بدانید که کدام  option + ترکیب کدام حرف را تولید می‌کند؟ بعد از فهمیدن مورد ساده (option + u + a = ä)، چطور بقیه را بیابید؟  در سیستم عامل Mac OS X می‌توانید از پالت کاراکتر استفاده کنید. برای مشاهده پالت کاراکتر روی گزینه Edit در منو کلیک می‌کنید و گزینه «Special Characters» را انتخاب کنید. پالت کاراکتر ظاهر می‌شود. نه تنها کدها و حروف را نشان می‌دهد بلکه نحوه ظاهر شدن آنها در فونت‌های مختلف را هم نشان می‌دهد. در سیستم عامل Mac OS X گزینه «Input Menu» وجود دارد (تحت مرجع سیستم> بین المللی)که به شما امکان انتخاب صفحه کلید زبان‌های خارجی مختلف از جمله آلمانی استاندارد و آلمانی سوئیسی را می‌دهد.کنترل پنل International نیز به شما امکان تنظیم گزینه‌های زبانی را می‌دهد. Apple/ Mac OS 9 یبه جای پالت کاراکتر، نسخه قدیمی تر Mac OS 9 گزینه «Key Caps» را دارد. این ویژگی به شما اجازه می‌دهد که ببینید کدام کلید‌ها کدام نشانه‌ها را تولید می‌کنند. برای دیدن Key Caps روی نشانه اپل رنگارنگ در قسمت بالا وسمت چپ کلیک کنید و با اسکرول پایین بیایید و گزینه  «Key Caps» را انتخاب نمایید.وقتی پنجره «Key Caps» ظاهر می‌شود، کلید (alt/option) را فشار دهید تا حروف خاصی که تولید می شوند را ببیند. با فشار دادن کلید «shift» و گزینه مورد نظر به طور هم زمان می‌توانید تنظیمات دیگر حروف و نشانه‌ها را هم ببینید. یادگیری آلمانی نوشتن به آلمانی خودآموز آلمانی منابع آلمانیویندوز – اغلب نسخه‌هادر ویندوز، کلید ترکیبی «Alt+» گزینه، روشی برای تایپ حروف خاص ارائه می‌دهد. ولی باید بدانید که این کلید ترکیبی حروف خاص را به شما ارائه می‌دهد. وقتی کلید ترکیبی  «Alt+0123» را بشناسید، می‌توانید یک ß، یک ä یا  هر نشانه خاص دیگر را تایپ کنید. (جدول کد – Alt ما برای زبان المانی را در زیر ببینید).بخش ۱. کدهای حروف برای زبان آلمانیاین کدها با بیشتر فونت‌ها کار می‌کنند. برخی فونت‌ها ممکن است تغییر کنند. برای کدهای کامپیوتر، همیشه از اعداد (extended)در سمت راست صفحه کلید استفاده می‌کنیم نه اعداد موجود در بخش بالایی صفحه کلید. (در لپ تاپ ممکن است مجبور به استفاده از  «num lock» و کلید‌های مخصوص عددی استفاده کنید.)

Mac Code
option +
PC Code
Alt +
German
letter/symbol
u, then a0228ä
u, then A0196Ä
e0233é
e, acute accent
u, then o0246ö
u, then O0214Ö
u, then u0252ü
u, then U0220Ü
s0223ß
sharp s / es-zett


برای حروف آلمانی زیر چنین تایپ کنید….آلمانی را می‌توان به شیوه‌های متعددی یاد گرفت. استفاده از اپلیکیشن‌های گوناگون که می‌توان آنها را روی گوشی نصب کرد، گوش دادن به پادکست‌های مختلف، وب سایت‌های آموزشی و فیلم‌ها و شوهای تلویزیونی و سینمایی از جمله مواردی هستند که به کمک شما می‌آیند. فریدلینگو کار را برای شما راحت کرده است و اینجا ما تمامی منابع را در اختیار شما قرار داده‌ایم. برای خواندن کل متن‌های آلمانی در سطوح مختلف، می‌توانید به این صفحه مراجعه کنید.

برچسب ها

‫3 نظرها

 1. برای لینوکس هم اضافه کنید:
  کلیدهای Shift+Ctrl+U رو باهم فشار بدید و رها کنید و بعد کد مربوط به کاراکتر مورد نظر رو توی مبنای هگزادسیمال (۱۶) وارد کنید.

  Linux
  ——————–
  Ä U+00C4
  Ü U+00DC
  Ö U+00D6
  ä U+00E4
  ü U+00FC
  ö U+00F6
  ß U+00DF
  € U+20AC

   1. تو بخش سرچ تایپ کنید On-Screen Keybourd، پیداش گنید و بازش کنید. اون‌جا می‌تونید ببینید جای هر دکمه چطور تغییر کرده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن