آلمانپیشنهاد سردبیرزبان آلمانی
موضوعات داغ

جامع‌ترین راهنمای یادگیری زبان آلمانی برای افراد مبتدی

در این صفحه، شما هر آنچه که برای یادگیری زبان آلمانی از پایه نیاز است را مطالعه خواهید کرد. در ابتدا شما ویژگیهای کلیدی این زبان را یاد خواهید گرفت و در ادامه‌ی مطلب سعی بر آن شده که منابع مهم زبان آلمانی را به شما معرفی کنم. آموزش آلمانی. منابع آلمانی

یادگیری آلمانی: جامع‌ترین راهنما برای افراد مبتدی

یادگیری زبان آلمانی در ابتدا شاید ترسناک به نظر برسد. کلمات ممکن است به درازای عرض یک کاغذ طول داشته باشند، و تلفظ حروف این زبان به نظر غیر ممکن می‌آیند.

شما می‌توانید کلماتی مثل Freundschaftsbeweis یا Lebensabschnittsgefährte را تلفظ کنید؟

و اصلا چرا باید همچین کاری انجام دهید؟

فهمیدن ویژگیهای یک زبان جدید، همچون یادگیری جنسیت کلمات، چینش کلمات، و کنار هم چیدن این المان‌ها برای حرف زدن، شاید شما را در یادگیری زبان آلمانی کمی سرد کند.

در این نوشتار، به شما خواهم گفت که چرا زبان آلمانی زبانی است که دنیایی از فرصت‌ها را در اختیار شما قرار خواهد داد. آموزش آلمانی. منابع آلمانی

شما یاد خواهید گرفت که چرا این زبان هندو-اروپایی در زندگی شما تحولی ایجاد خواهد کرد و اینکه چرا یادگیری آن آنطوری که فکر می‌کنید سخت نیست.

من سعی می‌کنم در این نوشتار هر آنچه که لازم است تا زبان آلمانی را به عنوان یک فرد مبتدی یاد بگیرید را برای شما تشریح کنم. سعی می‌کنم تجربه‌ی خودم را بطور کامل در اختیار شما بگذارم تا یادگیری این زبان را به شیوه‌ی درست و از مسیر صحیح دنبال کنید.

این مطلب تمام اطلاعاتی که نیاز است درباره‌ی این زبان زیبا و غنی بدانید را در اختیار شما قرار خواهد داد و شما می‌توانید با دید بهتری یادگیری را شروع کنید.

اینجا فهرست مطالب را برای شما نوشته‌ام. اگر زمانی پیش آمده که این سوالات را از خودتان بپرسید، پس این مطلب درست برای شما نوشته شده است. اگر دوست دارید که کمی جلوتر را بخوانید، بر روی لینکی که می‌خواهید کلیک کنید. آموزش آلمانی. منابع آلمانی

یادگیری آلمانی
 • چرا باید زبان آلمانی یاد بگیرم؟
 • ویژگی‌های کلیدی زبان آلمانی کدام‌ها هستند؟
 • از فرهنگ آلمانی چه چیزهایی نیاز است که باید بدانیم؟
 • آیا یادگیری زبان آلمانی سخت است؟
 • چطور گرامر آلمانی را به بهترین شکل ممکن یاد بگیریم؟
 • به عنوان یک مبتدی، چه موانعی هستند که باید از آنها مطلع شویم؟
 • به عنوان یک مبتدی چگونه آلمانی را مطالعه و صحبت کنیم؟
 • بهترین منابع یادیگری زبان آلمانی کدام‌ها هستند؟

از آنجایی که در این مطلب تمامی مواردی که برای یک زبان آموز مبتدی نیاز است، پوشش داده شده است، نوشتار کمی بلند است.

چرا باید زبان آلمانی یاد بگیریم؟

دلایل متعددی وجود دارد که می‌تواند انگیزه‌ی شما برای یادگیری آلمانی باشد.

 • در آلمان زندگی می‌کنید یا قصد این کار را دارید.
 • دوستان و خانواده‌ی شما آلمانی صحبت می‌کنند.
 • قصد دارید به آلمان یا یکی دیگر از کشورهای آلمانی زبان سفر کنید.
 • نیمه‌ی گمشده‌ی شما آلمانی صحبت می‌کند.
 • مرعوب فرهنگ و تاریخ آلمانی شده‌اید.

انگیزه‌ی شما هرچه باشد، باید هیجان زده باشید! آموزش آلمانی. منابع آلمانی

آلمانی یک زبان جذاب و فوق‌العاده است. حتی با یادگیری اساس و اصول ابتدایی زبان آلمانی، دنیایی از فرصت‌ها در خانه‌ی شما را خواهد زد. شاید شما در حال حاضر انگیزه‌ی کافی برای یادگیری این زبان را داشته باشید، اما دلایل دیگری نیز وجود دارند که چرا این زبان ممکن است زندگی شما را متحول کند.

 1. آلمانی یک زبان محبوب است

خب، این برداشت اشتباهی است، چون آلمانی در سرتاسر جهان صحبت می‌شود، و حتی بعضی اوقات در جاهایی که اصلا فکرش را هم نمی‌کنید آن را می‌شنوید.

زمانی که به یادگیری آلمانی فکر می‌کنید، شاید با خود فکر کنید که در حال یادگیری زبان 81 میلیون نفر در یک کشور کوچک در اروپا هستید.

تقریبا در سرتاسر دنیا حدود 220 میلیون نفر به زبان آلمانی صحبت می‌کنند. باز کردن درب فرصت‌ها به روی چنین جمعیت بزرگی به معنی یافتن شغل‌های جدید، سفرهای گوناگون، دوست‌، رشد زندگی شخصی، عشق و بسیاری موارد دیگر است.

جدا از آلمان، آلمانی زبان اصلی کشورهای زیر نیز هست:

 • اتریش
 • سوئیس
 • ترول جنوبی
 • بخش‌هایی از بلژیک

و همچنین زبان بخشی از مردم کشورهای زیر است: آموزش آلمانی. منابع آلمانی

 • جمهوری چک
 • برزیل
 • ایتالیا
 • لهستان
 • دانمارک
 • اروگوئه
 • روسیه
 • نامیبیا
 • و بسیار کشورهای دیگر…

در نقشه‌ی زیر، نقاطی که به رنگ قرمز روشن مشخص شده‌اند کشورهایی هستند که آلمانی زبان رسمی یا زبان دوم آن کشورهاست. با اینحال، آلمانی در نقاطی که به رنگ صورتی مشخص شده است به عنوان زبانی پر طرفدار و متکلم شناخته می‌شود زیرا جمعیت بزرگی از آلمانی زبانها در آن مناطق زندگی می‌کنند.

کشورهای آلمانی زبان

بنابر تخمینی زبان آلمانی زبان مادری حدود 95 میلیون نفر و زبان دوم 25 میلیون نفر است. همچنین حدود 100 میلیون نفر در دنیا با این زبان آشنایی دارند.

آلمانی نه تنها در اتحادیه‌ی اروپا در سطح وسیعی تکلم می‌شود، بلکه یکی از زبانهایی است که طرفدار زیادی دارد و در آلمان و اروپا برای جمعیت‌های زیادی تدریس می‌شود.

این نکته به معنی آن است که آلمانی زبانی فوق‌العاده برای یادگیری است و اینکه می‌توانید با دانستن آن به فرصت‌های زیادی دست پیدا کنید.

2. یادگیری آلمانی زندگی شما را در ازجهات گوناگونی تغییر می‌دهد

 • اگر عاشق سفر هستید، آلمانی به شما کمک می‌کند به کل دنیا سفر کنید. توانایی صحبت به زبان آلمانی در سفر، تجارب بی‌نظیری در کشورهایی که در نقشه مشخص شده بود را در اختیار شما خواهد گذاشت. در کشورهای آلمانی زبان، افراد محلی اغلب به شما نکات و مواردی را خواهند گفت که اگر آلمانی بلد نباشید تقریبا مطلع شدن از این نکات غیر ممکن خواهد بود.
 • یادگیری آلمانی می‌تواند شغل شما را دگرگون کند. به عنوان یکی از قدرتمندترین اقتصادها در جهان، آلمانی‌ها آدمهایی دقیق، پرکار و پس‌انداز کننده هستند. آنها دوست دارند که زندگی خودشان را حول محور راحتی، پایداری، و مقرون به قصرفه بودن برنامه ریزی و مدیریت کنند. محل کار آنها تقریبا ساختار منظمی دارد و از نظر بیمه‌ی سلامت، برنامه‌های بازنشستگی، و بازه‌های رفتن به تعطیلات بین کار با حقوق از جمله‌ استانداردهای کاری در کل آلمان است. کشورهایی چون آلمان و سوئیس از بالاترین استانداردهای زندگی در دنیا برخوردارند، که همین باعث جذابیت بالای کشورهای آلمانی زبان برای زندگی می‌شود. اگر از زمره افراد حرفه‌ای در مشاغل پرتقاضا در دنیا هستید، یادگیری مهارت‌های زبانی آلمانی می‌تواند فرصت‌های جدیدی را به سوی شما روانه کند. آموزش آلمانی. منابع آلمانی
 • یادگیری زبان آلمانی کار را برای یادگیری دیگر زبانها آسان می‌کند. دانستن یک زبان خارجی کار را برای یادگیری زبانهای دیگر راحت می‌کند. زمانی که شروع به یادگیری ساختارهای گرامری، تفاوت‌‌ها و شباهت‌هایشان می‌کنید، بکارگیری آنها و یادگیری متدهای جدید برای یادگیری دیگر زبانها برای شما راحت می‌شود. حتی اگر بعد از زبان آلمانی زبان دیگری نیاموزید، این زبان به شما کمک خواهد کرد که دایره لغات پایه‌ای از دیگر زبانهای خارجی را بیاموزید.
 • لذت یادگیری فرهنگ آلمانی. آلمانی از یک تاریخ فرهنگی بسیار غنی برخوردار است، و یادگیری این زبان شما را مقدور می‌سازد که به بسیاری از آثار شاهکار این فرهنگ به زبان اصلی دسترسی پیدا کنید. بسیاری از بزرگترین فیلسوفان و آثار ادبی در دنیا به زبان آلمانی نوشته شده است و همچنین بسیاری از آهنگسازان موسیقی کلاسیک آلمانی هستند. فرهنگ آلمانی تاثیر بسیاری بر دیگر نقاط جهان گذاشته است.
برلین

ویژگیهای کلیدی زبان آلمانی کدام‌ها هستند؟

در این بخش، شما ویژگی‌های زبانی ویژه‌ی زبان آلمانی را می‌آموزید و اینکه می‌آموزید از چه طریقی باید با آنها به عنوان یک مبتدی برخورد کنید.

 1. آلمانی چیست؟ تاریخ آلمانی از منظر زبانشناسی

آلمانی متعلق به گروه ژرمن غرب زبانهای هندو-اروپایی است و در کنار زبانهای انگلیسی و داچ قرار می‌گیرد. این بدان معنی است که شباهات‌هایی را در این زبانها شاهد هستیم. آموزش آلمانی. منابع آلمانی

اولین نمونه‌های نوشتاری زبان آلمانی به یک قرن پیش از تولد مسیح بر می‌گردد. از آن زمان تا قرن ششم میلادی، تنها یک زبان ژرمنی واحد بدون گویش خاصی وجود داشت. گویش‌ها و لهجه‌های متفاوت و انواع مختلف آلمانی بعدها سر برآوردند.

امروزه، زبان آلمانی همچون انگلیسی، از گویش‌های متفاوتی در مناطق مختلف برخوردار است.

         2. جنسیت‌ها در زبان آلمانی

آلمانی یک زبان انعکاسی (inflective) است. بدان معنی که کلمات بسته به جنسیت گرامری‌شان حالات متفاوتی به خود می‌گیرند. سه نوع احتمال داریم:

 • مذکر
 • مونث
 • خنثی

این موارد را باید کامل حفظ کرد زیرا اغلب اوقات هیچ دلیل منطقی و ثابتی برای این جنسیت‌ها وجود ندارد. برای مثال:

هنوز چندان سخت نیست، مگر نه؟

سپس اسم‌ها بسته به یکی از این چهار وضعیت انعکاس داده می‌شوند:

 • Nominative
 • Accusative
 • Dative
 • genitive

این یکی از چهار تفاوت عمده زبان آلمانی با انگلیسی است. یادگیری اینکه چگونه پایان بندی مناسبی برای کلمات داشته باشید شاید کاری چالش برانگیز باشد و برای مسلط شدن به آن نیاز به زمان و تعهد است.

نترسید! قواعد صریح و روشنی برای چگونگی استفاده از این افعال وجود دارد و همانند زبان انگلیسی بی قواعد نیستند.

3. انواع زمانهای افعال

افعال آلمان از شش نوع زمان متفاوت برخوردارند: 4 مورد از این افعال از افعال کمکی مشتق شده‌اند. شاید کمی پیچیده به نظر برسد اما خوشخبتانه این زمان‌ها کاملا سر راست هستند و با زبان انگلیسی جوانب مشترک زیادی با هم دارند.

دو زمان مسندی (آنهایی که تنها با یک فعل واحد شکل می‌گیرند) شامل حال ساده (Präsens) و گذشته‌ی ساده (Imperfekt) هستند.

برای استفاده از این زمانها، تنها باید فعلی که میخواهید استفاده کنید را صرف کنید، برای مثال: آموزش آلمانی. منابع آلمانی

حال: ich laufe (I run/walk)

گذشته‌ی ساده: ich lief (I ran/walked)

چهار زمان فعلی که از افعال کمکی بهره می‌گیرند شامل آینده (futur)، حال کامل (perfekt)، گذشته‌ی کامل (Plusquamperfekt) و آینده‌ی کامل (futur perfekt) هستند. آموزش آلمانی. منابع آلمانی

Future
werden + the infinitive (base form) of the main verb
Example:
Ich werde Basketball spielen – بسکتبال بازی خواهم کرد

Present Perfect
present tense of haben or sein + the past participle of the main verb
Examples:
Ich habe Fußball gespielt – فوتبال بازی کردم
Ich bin um 7 Uhr nach Hause gekommen – ساعت هفت به خانه رسیدم

Past Perfect:
simple past tense of haben or sein + the past participle of the main verb
Examples:
Ich hatte meine Hausaufgaben gemacht – مشق‌هایم را تمام کرده بودم
Als ich an der Bushaltestelle ankam, war der Bus schon losgefahren. – وقتی به ایستگاه اتوبوس رسیدم، اتوبوس رفته بود

Future Perfect
werden + past participle of main verb + the infinitive of haben or sein
Example:
Ich werde gelaufen sein – اون موقع دویده‌ام

همانطور که دیدید، زمانها در زبان آلمانی از یک الگوی واضح و ساختار سر راست برخوردارند که تقریبا با زبان انگلیسی مشابه است.

اکنون نیازی نیست که دلهره‌ی حفظ کردن زمانها را بگیرید و در عوض سعی کنید بر شناخت این الگوها تمرکز کنید.

برلین

4. پیشوندها و پسوندهای آلمانی آموزش آلمانی. منابع آلمانی

فهمیدن پیشوندها و پسوندها نقش مهمی در یادگیری آلمانی دارد. آموزش آلمانی. منابع آلمانی

یک پیشوند به «ریشه» یا ترکیبی از حروفی گفته می‌شود که به ابتدای کلمه اضافه می‌گردد، در حالی که پسوند به انتهای کلمه می‌چسپد.

برای مثال، می‌توان به پیشوند im در زبان انگلیسی اشاره کرد که به ابتدای کلمات اضافه می‌شود و معنی آنها را عوض می‌کند. برای مثال: کلمه‌ی probable‌ با این پیشوند به improbable تبدیل می‌گردد. آموزش آلمانی. منابع آلمانی

زبان آلمانی ترکیبات بسیاری از این نوع دارد! این پیشوندها و پسوندها می‌توانند بالکل معنی کلمه و جمله را تغییر دهند و حتی کلمات جدیدی بسازند.

برای مثال به کلمه‌ی brechen در زبان آلمانی توجه کنید. آموزش آلمانی. منابع آلمانی

ما می‌توانید برای تبدیل کردن این کلمه به یک صفت هم پیشوند اضافه کنیم و هم پسوند. Zerbrechlich (شکننده).

یا می‌توانید تغییرات دیگری بدهیم و آن را به یک شخص تبدیل کنیم. Verbrecher (جنایت‌کار).

دوباره بگوییم که شاید این مورد در ابتدا کمی ارعاب کننده به نظر برسد اما در حقیقت یادگیری کلمات آلمانی را ساده‌تر می‌کند.

زمانی که پیشوندها و پسوندها را یاد بگیرید، صدها کلمه‌ی مازاد آلمانی را می‌توانید بدون یادگیری آنها از اول، استفاده کنید.

این یکی دیگر از دلایلی است که یادگیری لغات آلمانی از چیزی که فکرش را می‌کنید ساده‌تر است.

5. آواهای زبان آلمانی آموزش آلمانی. منابع آلمانی

الفبای آلمانی تقریبا مثل انگلیسی است اما چند حرف مازاد در آن وجود دارد.

آلمانی از حروف umlauts برخوردار است: ä, ö, ü

حرف ß در آلمانی وجود دارد (با تلفظ Ess-tset) که می‌توان آن را یک s با کلاس نامید.

بسیاری از صداهای موجود رد الفبای آلمانی با صداهای الفبای انگلیسی مشابه هستند؛ البته چند استثنا وجود دارد که یکی از آنها حرف r و همچنین پایان بندی ch است.

تلفظ R در زبان آلمانی

دو نوع تلفظ متداول در زبان آلمانی برای r وجود دارد:

 • صامت
 • صدای بلند

تلفظ صامت r یکی از سخت‌ترین صداها برای یادگیری در زبان آلمانی است.

برای مثال کلمه‌ی drei (سه) را در نظر بگیرید. صدای این حرف از ته حلق ادا می‌شود. آموزش آلمانی. منابع آلمانی

تلفظ بلند r، از دیگر رو، بسیار به نرمی ادا و بیشتر همچون یک حرف صدا دار تلفظ می‌شود.

در حقیقت، اصلا شبیه به چیزی نیست که فکرش را می‌کنیم و بیشتر شبیه به تلفظ ah ادا می‌شود.

تلفظ حرف ch در زبان آلمانی

دو نوع تلفظ متداول برای حرف ch در زبان آلمانی وجود دارد. آموزش آلمانی. منابع آلمانی

کلمه‌ی Drachen‌ (اژدها) مثال خوبی برای مورد اول است. به دنبال حروف صدادار a، au، o و u این حرف همچون ch تلفظ می‌شود.

صدای حرف از ته حلق ادا می‌شود. آموزش آلمانی. منابع آلمانی

تلفظ دیگر آن زمانی که ch پس از حروف e، ei، eu، ä’, ‘i’, ‘äu قرار می‌گیرید به صورت ich (من) یا Madchen (دختر) ادا می‌شود.

روزنامه آلمانی

درک تلفظ کلمات زبان آلمانی

هرچند که بسیاری از صداها شاید شبیه بهم به نظر برسند، اما تفاوت دارند و باید بطور اختصاصی تمرین شوند. بسیار مهم است که الفبای آلمانی را از همان ابتدا یاد بگیرید. بدین ترتیب شما می‌توانید از همان روزهای نخست کلمات و حروف را درست تلفظ کنید.

اگر به تازگی شروع به یادگیری زبان خارجی کرده‌اید، یادگیری الفبای فونوتیک جهانی (IPA) خالی از لطف نیست.

این الفبا متشکل ار یک سری واج است که به شما برای تلفظ درست کلمات کمک می‌کند. دیکشنری‌های زبان آلمانی معمولا از IPA کلمات برخوردارند.

ما یاد گرفته‌ایم که برای ادا کردن کلمات دهان و زبانمان را با حرکات مشخصی تکان دهیم و این عمل را از همان دوران کودکی و یادگیری زبان مادری انجام می‌دهیم.

زمان یادگیری زبان آلمانی، شما باید از ابتدا دوباره به پردازش کلمات و صداهای جدید روی بیاورید و یاد بگیرید که چگونه باید حروف مشخصی را تلفظ کنید.

این همان جایی است که تمرین با یک آلمانی زبان بسیار کمک حال است. یک آلمانی زبان می‌تواند به شما در آموزش چگونگی ادای کلمات جدید کمک کند.

هرچه بیشتر صحبت کنید، یادگیری راحت‌تر خواهد بود.

حتی بدون داشتن تلفظ مناسب، بسیاری از آلمانی‌ها قادرند که صحبت‌های شما را بفهمند، پس در این مورد احساس خجالت زدگی نکنید.

بنز

فرهنگ آلمانی چیست؟

زمانی که به فرهنگ آلمانی فکر می‌کنید، چه چیزی به خاطرتان می‌آید؟

اکتبرفست؟ سوسیس و غذاهایش؟ پتزل‌های غول پیکرش؟ کار و سازمان‌های آلمانی؟

با اینحال، آلمان از یک فرهنگ غنی برخوردار است که از جهات گوناگون زندگی ما را تحت تاثیر قرار داده است. فیلسوفان آلمانی، نویسندگان، موسیقی دانان، مخترعان، رسانه و جامعه‌ی آلمانی همگی در دنیا تاثیر گذار بوده‌اند.

سرزمین شاعران و متفکران

آلمان از یک پیشینه‌ی تاریخی ادبی برخوردار است که به قرن‌ها پیش باز می‌گردد.

اگر به ادبیات علاقه دارید حتما اسم هرمان هسه، هاینریش بل، هرتال مولر و دیگر نویسندگان را شنیده‌اید؛ نویسندگانی که جایزه نوبل ادبیات را برده‌اند.

قطعا بسیاری از شما با اسم «برادران گریم» آشنایی دارید، کسی که بسیاری از شاهکارهای فولکلور را نوشتت.

شیلر، گوته، و لسنگ نیز از دیگر نویسندگان آلمانی معروف هستند. آموزش آلمانی. منابع آلمانی

آنهایی که قادرند به زبان آلمانی صحبت کنند از این موهبت برخوردارند که کارهای آلمانی را با زبان اصلی بخوانند. فیلسوفان آلمانی در شکل دادن به زندگی ما تاثیر زیادی داشته‌اند.

لایب نیتز یکی از سه پیشگامان فلسفه‌ی عقل گرایی بود.کنت در قرن هجدهم ما را با خرد پاک آشنا کرد که بر ایده‌آلیسم آلمانی در قرن نوزدهم تاثیر گذاشت. شوپن هاور با تکیه بر فلسفه‌ی کانت ما را با بدبینی فلسفی آگاه کرد. نیچه ایده‌های بسیاری را همچون نقد رادیکال از حقیقت به جهت کسب بینش جهان بینی، ارائه کرد.

بزرگترین آهنگسازان آلمانی

آلمان خانه‌ی معروف‌ترین آهنگسازان دنیاست؛ افرادی چون بتهوون، شومان، هاندل، باخ، هیدن، شوبرت، وگنر و براهم.

و اینکه این یک آلمانی به نام ولکنشتاین بود که در قرن 14 میلادی موسیقی کلاسیک را متحول کرد. او بسیاری از تکنیک‌های کلاسیک را گردآوری کرد و با نسل‌های آتی به اشتراک گذاشت. او نقش مهمی در توسعه‌ی آهنگسازان پس از خودش داشت.

گروه موسیقی Neue Deutsche Welle در دهه‌ی 70 میلادی فرم جدیدی از موسیقی راک آلمانی را به جهانیان معرفی کرد. این جنبش زیرزمینی ترکیبی از موسیقی موج نو و پانک بود که ما را با هنرمندانی چون Nena و Falco آشنا کرد.

آلمانی‌ها در توسعه‌ی موسیقی الکترونیک همیشه پیشگام بودند.

ابداعات و مخترعان آلمانی

آلمانی‌های نوآور کشفیات زیادی را به دنیا معرفی کرده‌اند. از نظریه‌های سلولی گرفته تا شلوار جین و بسیاری موارد دیگر.

برای مثال، گوتنبرگ با اختراع طرح قابل حرکت و توسعه‌ی دستگاههای چاپ بسیار به این صنعت کمک کرد. آموزش آلمانی. منابع آلمانی

آلبرت انیشتین بسیاری از نظریه‌های کنونی در حوزه‌ی فیزیک را به ما یاد داد و لایب نیتز مفاهیم پیچیده‌ی ریاضی را عرضه کرد.

آلمانی‌ها همیشه نقش مهمی در توسعه‌ی دارویی، زیست شناسی، شیمی، جامعه شناسی و فضانوردی داشته‌اند.

رسانه و جامعه‌ی آلمانی

درست است که تاریخ آلمان متشکل از نازیسم و محافظه‌ کاران رادیکال دست راستی است، اما آلمان مدرن به شدت تغییر کرده است.

این کشور اکنون یک مرکز چند فرهنگی با رنج گسترده‌ای از سبک‌های زندگی و نژادهای متنوع است که همگی با هم زندگی می‌کنند.

امروزه حدود 20 درصد از جمعیت آلمان در کشور دیگری متولد شده‌اند. اتحادیه‌های مردمی، حقوق کم توانان، و سطح بالای برابری جنسیتی از جمله نتایج تقابل فرهنگی و صبر و تحمل بالای این ملت است.

آلمان‌ها عاشق مسافرت هستند و به هنگام تعطیلات بیشتر از دیگر کشورها برای مسافرت هزینه می‌کنند. در آلمان 6 هفته تعطیلات با حقوق امری مرسوم است. آلمان‌ها از این شش هفته استفاده می‌کنند و بقیه‌ی دنیا را می‌گردند و سعی می‌کنند وضعیت چند فرهنگی خود را بهبود بخشند..

هرچند که شاید اینطور به نظر نرسد اما آلمان مهد بعضی از رسانه‌های بزرگ دنیاست.

بزرگترین بازار تلویزیون و پر فروش‌ترین روزنامه‌ها در آلمان هستند.

هیچ جای تعجب نیست که آلمان یکی از بزرگترین نمایشگاههای کتاب جهان را سالیانه برگزار می‌کند که در آن حدود 60 هزار ناشر شرکت دارند.

به عنوان یک زبان آموز آلمانی، قطعا هیچوقت کمبود متن پیدا نخواهید کرد. آموزش آلمانی. منابع آلمانی

آلمان

آیا یادگیری آلمانی سخت است؟

در قیاس با بعضی دیگر از زبانهای موجود در اروپا، دیدگاه زبان آموزان به زبان آلمانی این است که یادگیری آن سخت و دشوار است.

اما در حقیقت، زمانی که شما آشنایی محدودی با زبان پیدا کردید، متوجه می‌شوید که یادگیری آن آنطورک ه به شما القا شده است سخت و دشوار نیست.

انگلیسی یک زبان ژرمنی است، و هم انگلیسی و هم آلمانی از یک خانواده‌ی زبانی هندو-اروپایی نشات گرفته‌اند.

این بدان معنی است که این دو زبان آنطور که به نظر می‌رسند چندان تفاوتی با هم ندارند.

 • انگلیسی قدیمی از گرامری شبیه به آلمانی برخوردار بود.
 • الفبای این دو زبان یکی هستند با چند اختلاف جزئی.
 • بسیاری از کلمات در این دو زبان با هم مشترک هستند (مثل  House/Haus)

در نگاه اول، آلمانی مرعوب کننده به نظر می‌رسد. اما زمانی که بتوانید آن را به قطعه‌های کوچک‌تر تقسیم کنید، متوجه می‌شوید که بسیار منطقی و قاعده پذیر است.

آلمانی از انگلیسی کلمات زیادی را به عاریت گرفته است، و از همینرو آلمانی برای افرادی که انگلیسی بلدند بسیار راحت‌تر یاد گرفته خواهد شد.

باور بر این است که انگلیسی بزرگترین دایره لغات زبان را دارد؛ چیزی حدود یک میلیون لغت در دیکشنری ثبت شده و هنوز هم در حال افزایش است. زبان آلمانی حداقل 140 هزار کلمه دارد و یادگیری این کلمات به نسبت راحت تر از زبان انگلیسی است.

حتی با وجود اینکه کلمات بلند زیادی در آلمانی وجود دارد، همیشه ترکیبات کوتاهتر، ساده‌تر و راحت‌تری وجود دارد که بتوان آنها را یاد گرفت. این نکته را هم در نظر داشته باشید که اغلب کلمات زبان آلمانی و انگلیسی به هم شبیه هستند. آموزش آلمانی. منابع آلمانی

بدفهمی‌هایی درباره زبان آلمانی

در زیر می‌خواهیم به بعضی از متداول‌ترین بدفهمی‌ها درباره زبان آلمانی اشاره کنیم تا متوجه شوید که زبان آلمانی آنطور که تصورش را می‌کردید سخت نیست.

1. زبان آلمانی پر از لغات طولانی است. آموزش آلمانی. منابع آلمانی

بعضی افراد فکر می‌کنند زبان آلمانی پر از واژگان طولانی است و بر این باورند که یادگیری آنها دشوار است.

با اینحال، اغلب کلمات آلمانی طولانی نیستند. متداول‌ترین کلمات اکثرا کوتاه هستند و حتی کلمات بلندی که کمی گیج کننده به نظر می‌رسند را می‌توان به کلمات کوتاه‌تر قطعه قطعه کرد.

کلمات بلند اغلب کلمات ترکیبی هستند که از ترکیب دو یا چند کلمه‌ی کوتاهتر تشکیل شده‌اند.

برای مثال در زبان انگلیسی نیز کلماتی چون «swimsuit» (لباس شنا) و «bedroom» (اتاق خواب» وجود دارد که ترکیبی از دو کلمه هستند.

2. تلفظ زبان آلمانی خشک و بی روح است

یکی دیگر از بدفهمی‌ها درباره زبان آلمانی بحث تلفظ آن است.

بسیاری افراد احساس می‌کنند آلمانی یک زبان خشن است و اغلب از گلو صحبت می‌شود، اما در واقع اینطور نیست.

صداهای زبان آلمانی همگی از گلو نمی‌آیند، و بیشتر از ناحیه‌ی لب و حرکات زبان شکل می‌گیرند.

زمانی که شروع به صحبت کردن کردید، متوجه می‌شوید که تلفظ کلمات ساده است. آموزش آلمانی. منابع آلمانی

3. گرامر آلمانی مشکل است.

گرامر آلمانی با زبان انگلیسی بیشتر از هر زبان دیگری تشابه دارد.

شاید در ابتدا فرم تشکیل کلمات دشوار به نظر برسند اما تنها چهار حالت برای این کار وجود دارد.

الفبای آلمانی با الفبای انگلیسی مشترک است. آموزش آلمانی. منابع آلمانی

نقاط مشترک زبان آلمانی با انگلیسی چیست؟

بسیاری از کلمات متداول در زبان انگلیسی از ریشه‌ی ژرمن برخوردارند.

برای مثال عباراتی چون I have و ich habe بسیار شبیه هستند که به خاطر سپاری این نوع ترکیبی از کلمات را بسیار ساده می‌کنند.

یادگیری جملات ساده‌ی آلمانی در ابتدا بسیار توصیه می‌شود.

Ich bin ein Amerikaner (I am American)

Ich wohne in Deutschland (I live in Germany)

چندان با انگلیسی تفاوتی ندارند. ترتیب کلمات همان است و حتی بعضی کلمات شباهت املایی بسیاری بهم دارند.

شباهت این دو زبان بهم کار یادگیری کلمات را بسیار ساده می‌کند. اگر از قبل به زبان انگلیسی وارد هستید، یادگیری زبان آلمانی نباید برای شما مشکل باشد.

شما می‌توانید دایره لغات خود را با حفظ کردن متداول‌ترین لغات آلمانی گسترش دهید. آموزش آلمانی. منابع آلمانی

آشنایی مقدماتی با گرامر زبان آلمانی

گرامر آلمانی برای افراد مبتدی کمی ارعاب کننده به نظر می‌رسد.

ساختار جمله، صرف افعال زبان آلمانی و پایان بندی جملات دشوار به چشم می‌آیند.

با این وجود، گرامر آلمانی آنطور که نشان می‌دهد سخت و دشوار نیست.

برخلاف گرامر انگلیسی، گرامر آلمانی از استثنائاتی برخوردار است و قواعد آن بسیار سر راست و ساده هستند.

این بخش یک مرور کلی بر اصول اولیه‌ی گرامر آلمانی دارد که به شما نشان می‌دهد گرامر آلمانی دشوار نیست و اینکه از کجا باید به یادگیری آن شروع کنید.

1. جنسیت کلمات و سیستم حالت

آلمانی یک زبان انعکاسی است. این بدان معنی است که اسامی از جنسیت مذکر، مونث و خنثی برخوردارند.

به جای نوشتن تنها یک کلمه (برای مثال a یا the) در ابتدای کلمات، در زبان آلمانی حالات متفاوتی وجود دارد.

این می‌تواند یکی از بخش‌های گیج کننده‌ی یادگیری زبان آلمانی باشد؛ به ویژه زمانی که مبتدی هستید و درک کاملی از گرامر ندارید. از کجا باید مشخص کنید که آیا از der استفاده کنید یا die و das؟

بهترین شکل یادگیری جنسیت گرامری هر کلمه از طریق خود کلمه صورت می‌گیرد. آموزش آلمانی. منابع آلمانی

هرچند که تشخیص بسیاری از این موارد راحت است اما بسیاری از جنسیت‌ها را باید با یادگیری لغات جدید یاد گرفت.

حالات زبان آلمان

از دیگر رو، زمانهای آلمانی از قواعد مشخص خود برخوردارند. جدول زیر نشان می‌دهد که چگونه حرف تعریف «the» برای هر جنسیت تغییر می‌کند.

2. ضمایر و پایان بندی کلمات

در آلمانی، بعضی از ضمایر مشخص با حالات dative و accusative مرتبط هستند. مادامیکه که درک شما از زبان آلمانی بیشتر می‌شود، از این دست کلمات بیشتر و بیشتر می‌بینید.

ضمایر دو گانه یا accusative هستند یا dative. این ضمایر شامل موارد زیر هستند.

an (at)
auf (on)
hinter (behind)
in (in)
neben (next)
über (over/above)
vor (in front)
zwischen (in between)

aus (out)
außer (except)
bei (at)
mit (with)
nach (after)
seit (since)
von (from)
zu (to)

3. کلمات ترکیبی و نحوه‌ی شکل گیری آنها

دیدن کلمات ترکیبی بلند کمی ارعاب آور است! اینطور به نظر می‌رسند که نصف صفحه را گرفته‌اند و شما با خود فکر می‌کنید که خدای من! چطور باید این همه رو تلفظ کنم؟

اما در حقیقت، تلفظ چنین کلماتی بسیار ساده است. فقط باید قلق تلفظ آنها را پیدا کنید.

اجازه دهید نگاهی بیاندازیم به یکی از کلمات بلند در زبان آلمانی: Freundschaftsbeweis به معنی «نمودی از دوستی» است.

در ابتدا تلفظ چنین کلمه‌ای سخت به نظر می‌رسد اما اینطور نیست.

اگر کلمه را به قطعات کوچکتر تقسیم کنیم، متوجه می‌شویم که این کلمه‌ی بلند از کلمات کوچکتر تشکیل شده است که شبیه به کلمات زیر هستند:

هیچکدام از این کلمات کوچکتر از نظر تلفظ سخت نیستند. به این کلمات به گونه‌ای نگاه کنید که انگار یک جمله بدون فاصله هستند و سعی کنید به هنگام تلفظ آنها را قطعه قطعه تلفظ کنید.

4. صرف کردن افعال آلمانی

در زبان انگلیسی ما افعال را با اضافه کردن یک پایان بندی به افعال با قاعده و تغییر کلمه برای افعال بی قاعده صرف می‌کنیم.

برای مثال، در زبان انگلیسی افعال به شکل زیر صرف می‌شوند: آموزش آلمانی. منابع آلمانی

I am
You are
He/she/it is
We are
You (plural) are
They are

و افعال آلمانی به شکل زیر صرف می‌شوند:

Ich bin (I am)
Du bist (you are)
Er/sie/es ist (he/she/it is)
Wir sind (we are)
Ihr seid (you plural are)
Sie sind (they are)

همانطور که مشاهده کردید در صرف فعل «بودن» این دو زبان بسیار شبیه به هم عمل می‌کنند.

انگلیسی و آلمانی همچنین افعال را در زمان گذشته نیز صرف می‌کنند. هرچند که زبان آلمانی افعال را یک مرحله بیشتر از انگلیسی صرف می‌کند، اما این صرف کردن از یک قاعده و دستور پیروی می‌کند که یادگیری آن را ساده می‌سازد. آموزش آلمانی. منابع آلمانی

سعی کنید کتابی را پیدا کنید که شرح ساده و روانی از چگونگی صرف افعال ارائه کرده باشد و سپس سعی کنید افعال زیادی را صرف کنید. سعی کنید صرف افعال را به هنگام گوش دادن به فایلهای صوتی و هنگام صحبت کردن تشخیص دهید.

4 اشتباهی که اغلب زبان آموزان مبتدی مرتکب می‌شوند

همیشه شروع یادگیری یک زبان خارجی جدید، سخت‌ترین مرحله‌ی آن است. اینکه از کجا شروع کنید و چه رویکردی را برای یادگیری انتخاب کنید مشکل است.

چیزی که اغلب مردم را از یادگیری یک زبان سرد می‌کند لزوما مشکل بودن زبان نیست. بلکه این حقیقت است که آنها نمی‌دانند چگونه یک زبان را یاد بگیرند.

به هنگام یادگیری زبان آلمانی، از طریق آزمون و خطا، متوجه می‌شود که جریان چیست و اینکه چه رویکردی مناسب یادگیری نیست.

اینجا نکاتی را برای شما آورده‌ایم که به هنگام یاگیری یک زبان جدید باید از ارتکاب آنها بپرهیزید:

1. از الفبا به سادگی عبور نکنید

یادگیری الفبا و یادگیری تلفظ حروف بصورت مستقل اغلب از طرف زبان آموزان جدید مغفول واقع می‌شود چون فکر می‌کنند کاری بسیار پیش پا افتاده و ساده است.

اگرچه شروع کردن به یادگیری زبان با خواندن عبارات کلیدی در ابتدا کاری فوق العاده است، اما به فکر تلفظ حروف نیز باشید.

الفبای آلمانی بسیار شبیه به انگلیسی است، که در همان نگاه اول، به نظر می‌رسد که چیز جدیدی برای یاد گرفتن وجود ندارد.

با اینحال، تلفظ آلمانی کمی متفاوت است و یادگیری آن نیاز به تمرین دارد. انگلیسی زبانان اغلب برای درست تلفظ کردن آن دچار مشکل هستند چون وقت کافی صرف یادگیری آن نمی‌کنند. آموزش آلمانی. منابع آلمانی

2. خودتان را برای تلفظ درست خسته نکنید

بعد از اینکه پایه‌های تلفظ زبان را آموختید، خودتان را زیاد درگیر صداها و اصوات نکنید؛ این کار ممکن است شما را از همان ابتدای فرآیند یادگیری بی انگیزه کند.

تمرین کلید کسب تسلط است، پس سعی کنید راهی پیدا کنید تا «r» را به خوبی تلفظ کنید و این مهم به مرور و با خواندن و شنیدن بسیار عملی خواهد شد.

بیشتر بر صداهایی تمرکز داشته باشید که می‌توانید آنها را به خوبی تلفظ کنید تا ازینرو انگیزه‌ی شما بیشتر و بیشتر شود. در ابتدا، سعی ما بر این است که با زبان آشنایی پیدا کنیم، نه اینکه بی عیب و نقص باشیم. آموزش آلمانی. منابع آلمانی

3. صحبت کردن به آلمانی را به تعویق نیاندازید

بسیاری افراد برای صحبت کردن به زبان آلمانی دچار شک و تردید هستند و آن را مرتب به تعویق می‌اندازند.

اگر نمی‌دانید چطور بعضی کلمات تلفظ می‌شوند، کدام گرامر را باید استفاده کنید، یا اینکه درباره بخش انتهای صفات گیج شده‌اید، این حس به شما دست می‌دهد که هنوز وقت صحبت کردن فرا نرسیده است.

با اینحال، صحبت کردن به زبان آلمانی از همان ابتدا و پذیرفتن اینکه ممکن است اشتباه نیز داشته باشید بسیار اهمیت دارد.

به جای ناامید شدن از اشتباهات پیش آمده، آنها را به عنوان فرصتی برای بهبود مهارت‌های زبانی خود در نظر بیگرید. خوشبختانه هیچکس بخاطر این موارد شما را قضاوت نخواهد کرد!

4. بر زبان تمرکز کنید، نه بر منابع

زمانی که شروع به یادگیری زبان آلمانی به عنوان اولین زبان خارجی خود می‌کنید، شاید ندانید که چه رویکردی را باید برای یادگیری اتخاذ کنید.

آیا باید آلمانی را آنلاین یاد بگیرید؟ یا از طریق مطالعه‌ی کتاب؟ یا اینکه بهتر است در موسسات آموزشی ثبت نام کنید؟

در هر کجای دنیا که باشید، راههای بیشماری برای یادگیری وجود دارد. وقت بگذارید و با بررسی موردی را انتخاب کنید که از استفاده از آن لذت می‌برید و سپس شروع کنید! آموزش آلمانی. منابع آلمانی

بر یادگیری زبان تمرکز کنید و بر سر پیدا کردن بهترین منبع ممکن برای مطالعه وسواسی نشوید. هیچ راه میانبری برای یادگیری زبان وجود ندارد.

یادگیری یک زبان جدید شاید در ابتدا سخت و خسته کننده باشد، اما همچنین می‌تواند بامزه و سرگرم کننده نیز باشد.

پس اگر رویکرد فعلی شما چیزی جز خستگی برای شما ندارد، سعی کنید آن را تغییر دهید. متد جدیدی را انتخاب کنید، معلم جدیدی برگزینید و یا رویکرد متفاوتی را اتخاذ کنید، و به خاطر داشته باشید که یادگیری زبان آلمانی باید به فعلی سرگرم کننده تبدیل شود. آموزش آلمانی. منابع آلمانی

فرانکفورت

شش قدم برای یادگیری  صحبت کردن به زبان آلمانی برای افراد مبتدی

قدم اول: یک کتاب آلمانی خوب برای مطالعه پیدا کنید

اولین قدم در یادگیری آلمانی این است که برای خود یک کتاب مناسب خودآموز پیدا کنید. دلیل این کار ساده است: یک کتاب عالی تمام چیزهایی که به عنوان مبتدی به آنها نیاز پیدا خواهید کرد را در خود دارد.

به همین خاطر است که کتابهای خودآموز و آموزشی از جمله ابزارهای مناسبی برای یادگیری پایه‌های یک زبان هستند. صدها کتاب در این زمینه منتشر شده‌اند که می‌توانید از میان آنها یکی را انتخاب کنید!

زمان جستجو برای پیدا کردن یک کتاب مناسب، موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • کتابی که پیدا کرده‌ای در چه سطحی است. زبانها معمولا از سطح a1، برای افراد مبتدی، شروع می‌شود و در c2، برای افراد پیشرفته، خاتمه می‌یابد.
 • چرا آلمانی یاد می‌گیرید؟ آیا قصد دارید موارد ابتدایی را برای یک سفر یاد بگیرید؟ آلمانی را برای کسب و کار و تجارت می‌خواهید؟ هدفتان تسلط بر زبان آلمانی است؟ آموزش آلمانی. منابع آلمانی
 • به دنبال کتابهایی بگردید که پر از دیالوگ باشد. این کتابها به شدت در یادگیری شما کمک حال خواهند بود. شما باید ورودی زیادی از همان ابتدا داشته باشید و از همان جملات ساده و کاربردی مکالمات شروع کنید تا بتوانید زود و سریع مکالمه‌ای را انجام دهید. سعی کنید به فهرست کتاب انتخابی نگاهی بیاندازید و تشخیص بدهید آیا این کتاب برای شما مناسب است یا خیر.

حتما سعی کنید کتابهای جامع را انتخاب کنید و به جزئيات آن توجه نمایید. آموزش آلمانی. منابع آلمانی

در صورت امکان، قبل از خرید کتاب در کتابفروشی به فهرست و مطالب کتاب نگاه انداخته و سعی کنید بهترین را انتخاب کنید.

قدم دوم: موارد پایه و ابتدایی زبان آلمانی را یاد بگیرید

از همان ابتدای یادگیری زبان آلمانی، سعی کنید موارد پایه را فرا بگیرید.

توجه کنید چگونه حروف آلمانی تلفظ می‌شود و بر یادگیری عبارات ساده‌ای که به احتمال زیاد در اولین مکالمات خود از آنها استفاده می‌کنید، تمرکز کنید.

اینها از جمله مهارت‌های کلیدی‌ای هستند که می‌توانید در ابتدای فرآیند یادگیری زبان آلمانی آنها را تمرین کنید؛ از همان ابتدا خودتان را درگیر موارد دشوار این زبان نکنید.

به خطار سپردن عباراتی چون «Guten Tag» (روز بخیر)، «?Wie geht’s» (چطوری؟)، و «?Wie heißt das» (چطوری گفته میشه؟) آسان است؛ این عبارات پر تکرار هستند و یادگیری آنها باعث می‌شود از همان ابتدای یادگیری زبان بتوانید مکالمات کوتاهی را انجام دهید.

قدم سوم: عبارات کلیدی آلمانی را حفظ کنید

زمانی که اساس و اصول ابتدایی زبان آلمانی را یاد گرفتید، زمان آن فرا رسیده است که عبارت‌های مهم زبان آلمانی را یاد بگیرید.

کلمات و عبارات کلیدی زیادی وجود دارند که برگ برنده‌ی شما در مکالمات روزمره هستند. این عبارات را از همان ابتدا فرا بگیرید و آنها را به خوبی درک کنید؛ با انجام این کار به هنگام مکالمه با یک فرد آلمانی زبان از اینکه چطور توانایی مدیریت کردن مکالمه را دارید متعجب خواهید شد.

همچنین نوشتن کلمات جدید بر روی کاغذ نیز ایده‌ی خوبی می‌تواند باشد؛ در کنار نوشتن کلمات جدید، حتما جنسیت آن را نیز بنویسید.

متعجب خواهید شد که چگونه چند عبارت کلیدی می‌توانند یک مکالمه‌ی ساده را به خوبی پیش ببرند.

همچنین یادداشت برداری از فرم‌های مکالمه نیز می‌تواند کاری مفید باشد. برای مثال: آموزش آلمانی. منابع آلمانی

Ich will ein Bier (I want a beer) – به زبان آلمانی کمی بی ادبانه به نظر می‌رسد

Ich hätte gern ein Bier, Bitte (I would like to have a beer, please) – به آلمانی مودبانه به نظر می‌رسد

اگر این موارد برای شما که مبتدی هستید کمی دشوار به نظر می‌رسند، به خاطر داشته باشید که همیشه راههای ساده‌تر نیز بریا بیان کردن موارد وجود دارد. «Ein Bier, Bitte» (یک آب.جو لطفا). یادگیری این عبارت بسیار ساده‌تر است.

قدم چهارم: زیاد درباره گرامر آلمانی حساسیت به خرج ندهید

زبان یادگیری یک زبان جدید، خیلی راحت می‌توانید خودتان را در دام پیچیدگی‌های گرامر گیر افتاده ببینید!

گرامر مهم است و باید روی آن در خلال پروسه‌ی یادگیری تمرکز کنید.

اما به عنوان فرد مبتدی، نباید زمان بسیاری صرف مطالعه و توجه به الگوها و فرمول‌های گرامری کنید و سعی کنید آن را ساده بگیرید.

اگر این کار را انجام دهید، به مرور متوجه می‌شوید که ساختارهای اصلی گرامری شفاف‌تر و شفاف‌تر می‌شوند.

سعی کنید گرامر را در بطن متن یاد بگیرید و از این الگوها برای شناسایی سرنخ‌ها استفاده کنید. آموزش آلمانی. منابع آلمانی

البته، قطعا در جاهایی در گرامر اشتباه خواهید داشت. حتی آلمانی زبانها نیز بعضی اوقات گرامر را اشتباه بیان می‌کنند!

تنها کافی است بر ادامه دادن به تمرین چیزی که برای شما قابل فهم است ادامه دهید و دانش خود از زبان آلمانی را بر پایه‌ی مواردی که از قبل می‌دانید بنا کنید.

قدم پنجم: از همان ابتدای شروع به یادگیری زبان آلمانی صحبت کنید

بهترین راه برای یادگیری هر زبانی تمرین و خود را در معرض قرار دادن آن زبان است!

آلمانی زبانان، افرادی که همزمان با شما در حال یادگیری آلمانی هستند و یا دوستانتان که به این زبان علاقه دارند را پیدا و با آنها تمرین کنید.

به دنبال مراسم‌ها و رویدادهای آلمانی در جامعه‌ی خود بگردید، مراسم‌هایی چون Stammtisch (نوعی دور همی غیر رسمی آلمانی)، که بتوانید در آنجا فرصت‌های بیشماری برای تمرین مکالمه پیدا کنید. موسسه‌ی گوته یکی دیگر از اماکن فوق العاده برای دور همی‌ها و گردهمایی‌های آلمانی زبانها است.

همچنین، شما می‌توانید در فضای آنلاین به دنبال پیدا کردن دورهمی‌ها بگردید و یا اینکه در سایت‌هایی چون Conversationexchange.com و italki یک پارتنر زبانی برای خود پیدا کنید.

هامبورگ

منابع پیشنهادی برای یادگیری زبان آلمانی

اکنون که آماده‌ی یادگیری آلمانی هستید، می‌توانید از این لیست برای یادگیری سریعتر زبان استفاده کنید.

دوره‌های آموزشی آنلاین آلمانی

شما می‌توانید مجموعه آموزش 10 هفته‌ای فریدلینگو را برای یادگیری زبان آلمانی در خانه تهیه کنید. مشخصات این پکیج را می‌توانید در این لینک پیدا کنید.

یادگیری نوشتن به زبان آلمانی

متون کوتاه زبان آلمانی برای افراد مبتدی. شما در این لینک می‌توانید با مجموعه‌ی متنوعی از متون و داستان‌های کوتاه آلمانی همراه با ترجمه دسترسی پیدا کنید.

یادگیری صحبت کردن به زبان آلمانی آموزش آلمانی. منابع آلمانی

Italki. یکی از وب سایت‌های عالی برای پیدا کردن مدرسان زبان که هزینه‌های آن نیز بسیار مقرون به صرفه است. Italki را می‌توان هر روزه برای تمرین مکالمه استفاده کرد.

منابع صوتی آلمانی برای تمرین شنیداری (Listening)

پادکست‌ها و رادیوها. در شنیدن و درک کردن مکالمه‌های سریع آلمانی مشکل دارید؟ این پادکس‌ها به شما کمک می‌کنند که آلمانی واقعی را بشنوید و یاد بگیرید و همچنین مهارت‌های شنیداری خود را در کمتر از 90 روز بهبود بخشید.

Glossika. پایگاه بزرگ عبارات آلمانی در این سایت یک منبع فوق‌العاده برای زبان آموزان جدی آلمانی است که می‌خواهند این زبان را به سرعت یاد بگیرند و بفهمند. از این سایت می‌توان برای هر زبانی که یاد می‌گیرید استفاده کنید. در Glossika می‌توانید برای فهمیدن صداهای مختلف و ساختارهای گرامری استفاده کنید.

یادگیری نوشتن به زبان آلمانی

HelloTalk. یکی از معدود اپلیکیشن‌های یادگیری زبان که بسیار به کمک زبان آموزان خواهد آمد و کار با آن راحت است. شما می‌توانید در این سایت پارتنرهای زبانی پیدا کنید و از آنها بخواهید مشکلات شما را برطرف کنند. این اپلیکیشن به قدری جذاب و گسترده است که ارزش فعال کردن نسخه‌ی پولی را دارد.
اکنون آماده‌ی یادیگری زبان آلمانی هستید!

با دنبال کردن این مراحل به راحتی می‌توانید شروع به صحبت کردن به زبان آلمانی کنید!

از پایه شروع کنید و سعی کنید یک فرد آلمانی زبان را برای تمرین کردن پیدا کنید. اگر همت کنید و وقت بگذارید، تسلط شما به زبان به مرور بیشتر بیشتر می‌شود.

به خاطر داشته باشید که یادگیری یک زبان جدید زمانبر است، و تمرین و در معرض قرار گرفتن به زبان مقصد بهترین راه برای ارتقا مهارت‌های زبانی شما هستند. در یادگیری زبان صبر داشته باشید و سعی کنید از افتادن در دام مفاهیم پیچیده‌ی گرامری از همان ابتدا دوری کنید.

با داشتن مهارت صحبت کردن، شما قادر خواهید بود که به راحتی و با اعتماد بنفس در کشورهای آلمانی زبان بچرخید و کارهای خود را انجام دهید. جوامع آلمانی زبان در کشورهای زیادی وجود دارند که شما حتی اسمی از آنها نیز نشنیده‌اید!

یادگیری زبان آلمانی به فهم بیشتر شما از آثار اصلی بعضی از بزرگترین فیلسفو‌ها، دانشمندان، نویسندگان، هنرمندان و موسیقی‌ دانان بزرگ دنیا کمک خواهد کرد. شما فهم بهتری از فرهنگ آلمانی خواهید داشت و قیاس بهتری با فرهنگ خودتان انجام خواهید داد.

یادگیری زبان آلمانی چیزی فراتر از یادگیری یک زبان است.

شما یاد می‌گیرید که به دنیا به شیوه‌ی جدیدی نگاه کنید، و یاد می‌گیرید که چگونه فرهنگ نقش مهمی در توسعه‌ی یک زبان ایفا می‌کند. همچنین، خود را برای رویارو شدن با فرصت‌های جدید آماده می‌سازید.

چه به سفر علاقه‌ داشته باشید یا به فرصت‌های شغلی، یا اینکه می‌خواهید شبکه‌‌ی مهارت‌های خود را گسترش دهید، فرهنگ و جامعه‌ی جدیدی را بشناسید یا در کل می‌خواهید زبانی را یاد بگیرید، آلمانی فرصت‌های بیشماری برای عرضه به شما دارد.

امیدوارم از این پست نهایت استفاهد را برده باشید.

اگر دوستی دارید که به دنبال یادگیری زبان آلمانی است، این پست را با او به اشتراک بگذارید و از این طریق خستگی نوشتن و ترجمه کردن این پست را از من به در کنید! (برای ارسال اینجا را کلید کنید)

می‌دانم که این نوشتار بسیار بلند و شاید کمی خسته کننده باشید، به همین خاطر نسخه‌ی pdf آن را برای شما آماده کرده ام که می‌توانید با پرینت کردن آن در هر کجا که هستید با فراغ بال آن را مطالعه کنید. با دانلود کردن نسخه‌ی Pdf، موارد دیگری را نیز برای شما ارسال خواهم کرد  🙂

 

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن