خواندن به فرانسوی

متن کوتاه فرانسوی – یک روز با آلیس – سطح A2

فرانسوی یکی از زبانهای پر مخاطب در دنیاست که سالیانه میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا از طرق متعددی به یادگیری آن می‌پردازند. حتی طبق تحقیقاتی، گفته می‌شود که فرانسوی زبان آینده است. شاید در وهله‌ی اول این سوال برایتان پیش بیاید که آیا زبان فرانسوی واقعا سخت است یا نه؟ طبیعتا هیچ چیز سختی وجود ندارد و صرفا با تلاش و استمرار و با کمک فریدلینگو می‌توانید هر زبانی را به آسانی یاد بگیرید.

یکی از راههای یادگیری زبان فرانسوی، خواندن متون کوتاه است. شما با خواندن یک متن، موارد متنوعی را یاد می‌گیرید؛ بزرگ شدن دایره لغات، ساختارهای زبانی، گرامر، اصطلاحات و عبارات و شیوه‌ی صحیح به کار رفتن کلمات در جمله‌ها از جمله مواردی هستند که با خواندن متن به دست می‌آید. سعی کنید در ابتدا متن را بدون نگاه کردن به ترجمه بخوانید و اگر کلمه‌ای را نمی‌دانید تلاش کنید که معنی آن را با توجه به متن پیدا کنید. سپس در آخر ترجمه را ببینید و درک خود از مطلب را با ترجمه به قیاس بگذارید. شما همچنین می‌توانید از برگه‌های تقلب برای یادگیری و حفظ کردن لغات و نکات گرامری استفاده کنید.

زبان فرانسوی را می‌توان به شیوه‌های متعددی یاد گرفت. استفاده از اپلیکیشن‌های گوناگون که می‌توان آنها را روی گوشی نصب کرد، گوش دادن به پادکست‌های مختلف، وب سایت‌های آموزشیو فیلم‌ها و شوهای تلویزیونی و سینمایی از جمله مواردی هستند که به کمک شما می‌آیند. فریدلینگو کار را برای شما راحت کرده است و اینجا ما تمامی منابع را در اختیار شما قرار داده‌ایم. برای خواندن کل متن‌های فرانسوی در سطوح مختلف، می‌توانید به این صفحه مراجعه کنید.


Une journée avec Alice

Chaque jour, Alice se lève vers six heures et prend un petit-déjeuner composé de pain, de fromage et d’œufs. Ensuite, elle prend sa douche et se prépare pour filer en dix minutes vers la gare.

Le train qui l’emmène en ville est souvent bondé, les gens font grise mine durant le trajet de quinze minutes en consultant leurs smartphones, les écouteurs vissés aux oreilles alors que nous approchons de l’arrivée.

Il faut alors prendre le métro durant vingt minutes avant d’arriver devant l’école. De longues heures s’enchaînent pendant lesquelles Alice et ses camarades apprennent de nouvelles choses. L’après-midi, Alice va nager à la piscine.

Le soir venu, il faut rentrer en prenant le même chemin que le matin. Elle fais ses devoirs puis prépare le dîner et finalement, elle regarde un film avant d’aller se coucher.

ترجمه

یک روز همراه آلیس

آلیس هر روز ساعت ۶ بیدار می‌شود و صبحانه‌اش که متشکل از نان و پنیر و تخم مرغ است را می‌خورد. سپس دوش می‌گیرد و ظرف ۱۰ دقیقه خود را به ایستگاه می‌رساند.

قطاری که او را به شهر می‌برد اغلب شلوغ است٬ مردم کلافه به نظر می‌رسند طی ۱۵ دقیقه سفر همراه تلفن‌های هوشمند و هدفون‌هایی که روی گوششان دارند .

سپس باید مترو سوار شوید و بعد از ۲۰ دقیقه جلوی مدرسه خواهید بود. طی روز آلیس و همکلاسی‌هایش در کلاس درس چیز‌های جدید یاد می‌گیرند. بعد از ظهر به استخر شنا می‌رود.

هنگام عصر٬ ما باید با طی کردن همان مسیری که صبح رفتیم به خانه برگردیم. او تکالیفش را انجام می‌دهد و سپس شام می‌خورد و در نهایت یک فیلم می‌بیند قبل از اینکه به رختخواب برود.

منابع فرانسوی می‌توانید نسخه‌ی pdf این متن کوتاه را دانلود کنید و بعدا مطالعه نمایید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن