خواندن به فرانسوی

متن کوتاه فرانسوی – یک روز تعطیل – سطح A2

فرانسوی یکی از زبانهای پر مخاطب در دنیاست که سالیانه میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا از طرق متعددی به یادگیری آن می‌پردازند. حتی طبق تحقیقاتی، گفته می‌شود که فرانسوی زبان آینده است. شاید در وهله‌ی اول این سوال برایتان پیش بیاید که آیا زبان فرانسوی واقعا سخت است یا نه؟ طبیعتا هیچ چیز سختی وجود ندارد و صرفا با تلاش و استمرار و با کمک فریدلینگو می‌توانید هر زبانی را به آسانی یاد بگیرید.

یکی از راههای یادگیری زبان فرانسوی، خواندن متون کوتاه است. شما با خواندن یک متن، موارد متنوعی را یاد می‌گیرید؛ بزرگ شدن دایره لغات، ساختارهای زبانی، گرامر، اصطلاحات و عبارات و شیوه‌ی صحیح به کار رفتن کلمات در جمله‌ها از جمله مواردی هستند که با خواندن متن به دست می‌آید. سعی کنید در ابتدا متن را بدون نگاه کردن به ترجمه بخوانید و اگر کلمه‌ای را نمی‌دانید تلاش کنید که معنی آن را با توجه به متن پیدا کنید. سپس در آخر ترجمه را ببینید و درک خود از مطلب را با ترجمه به قیاس بگذارید. شما همچنین می‌توانید از برگه‌های تقلب برای یادگیری و حفظ کردن لغات و نکات گرامری استفاده کنید.

زبان فرانسوی را می‌توان به شیوه‌های متعددی یاد گرفت. استفاده از اپلیکیشن‌های گوناگون که می‌توان آنها را روی گوشی نصب کرد، گوش دادن به پادکست‌های مختلف، وب سایت‌های آموزشیو فیلم‌ها و شوهای تلویزیونی و سینمایی از جمله مواردی هستند که به کمک شما می‌آیند. فریدلینگو کار را برای شما راحت کرده است و اینجا ما تمامی منابع را در اختیار شما قرار داده‌ایم. برای خواندن کل متن‌های فرانسوی در سطوح مختلف، می‌توانید به این صفحه مراجعه کنید.


Une journée de vacances

Je suis en vacances ! J’en profite pour faire une grasse-matinée et je sors de mon lit à dix heure. Je prends mon petit-déjeuner dans la cuisine. Je mange deux tartines de pain, un grand bol de café et un yaourt aux fruits rouges.

Je vais ensuite prendre ma douche dans ma salle-de-bain. J’enfile une jolie robe et je pars rejoindre mes amis au centre commercial.

J’achète un livre, un pantalon et une nouvelle lampe pour ma chambre.

Il est l’heure de déjeuner ! Nous allons au restaurant. Je commande du poisson avec de la purée. Cet après-midi, mes amis et moi allons au cinéma. Après avoir bu une tasse de thé dans un café, je rentre chez moi en bus.

J’ai passé une très bonne journée de vacances. Vivement demain !

ترجمه

یک روزتعطیل

من در تعطیلات هستم! فرصت کردم بخوابم و تختم را ساعت ۱۰ صبح ترک کنم. صبحانه‌ام را در آشپزخانه خوردم. دو تکه نان و یک فنجان بزرگ قهوه و ماست و توت فرنگی خوردم.

سپس در حمام خانه‌ام دوش می‌گیرم. یک لباس زیبا می‌پوشم و به دوستانم در مرکز خرید می‌پیوندم. یک کتاب ٬ یک شلوار و یک لامپ جدید برای اتاقم خریدم.

وقت نهار است! به رستوران می‌رویم. من ماهی با پوره سیب زمینی سفارش می دهم. بعد از ظهر من و دوستانم قصد داریم به سینما برویم. بعد از نوشیدن چای در کافه با اتوبوس به خانه بر‌می گردم.

من روز تعطیل خیلی خوب داشتم. فردا می‌بینمتون!

منابع فرانسوی می‌توانید نسخه‌ی pdf این متن کوتاه را دانلود کنید و بعدا مطالعه نمایید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن