رپورتاژ

نیتیو ها… کجایید؟

حتماً این را شنیده‌اید که برای یادگیری هر زبان بهتر است از نیتیوها یا افرادی که زبان مد نظرتان زبان مادری آن‌هاست کمک بگیرید. آموزش زبان آنلاین توسط افراد نیتیو این روزها به لطف اینترنت در همه جای دنیا ممکن شده است. یک فرد نیتیو حتی اگر قوانین زبان را به تفکیک و با اسم دستوری آن‌ها حفظ نباشد، همه را به طور طبیعی می‌داند. شما می‌توانید به درست بودن تلفظ‌ها و عباراتی که یک گویشور نیتیو به کار می‌برد اطمینان کنید. با این‌همه پیداکردن یک فرد نیتیو زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی آن‌قدرها هم ساده نیست.

آموزش زبان آنلاین رایگان، چرا و چگونه؟

فرض کنید یک فرد هندی یا چینی به شما پیام دهد و از شما خواهش کند به او فارسی یاد بدهید. آیا این درخواست را قبول می‌کنید؟ به‌احتمال زیاد پاسخ شما این است: بستگی دارد!

بستگی دارد آن فرد در مقابل چه چیزی برای عرضه به شما داشته باشد. اگر قرار نیست پولی به شما پرداخت شود، حداقل باید به شما خوش بگذرد یا در عوض چیزی یاد بگیرید، مگر نه؟

به‌علاوه باید این نکته را در نظر داشته باشید که اگر سطح شما خیلی مبتدی باشد، هنوز برای پیداکردن یک شریک زبان زود است. خودتان را جای طرف مقابل قرار دهید. وقتی به‌زور معنای چند کلمه در هر جمله را متوجه می‌شوید، نمی‌توانید در یک گفت‌وگو یا حتی یک چت شرکت کنید. به‌علاوه طرف مقابل به زبان مادری شما مسلط نیست که بتواند منظورش را برای شما توضیح دهد؛ بنابراین اگر هنوز در سطح کمتر از B1 قرار دارید توصیه می‌کنیم کمی بیشتر تمرین کنید. می‌توانید برای پیشرفت سریع از کلاس‌های آموزش زبان آنلاین تیکا کمک بگیرید. تیکا نه‌تنها در آموزش زبان انگلیسی بلکه در 13 زبان دیگر نیز همراه شماست.

اصول تمرین زبان با یک دوست نیتیو

شاید بگویید: اگر من و شریک نیتیو یادگیری زبانم هر دو به یک زبان دیگر مانند انگلیسی مسلط باشیم چه؟ چه اشکالی دارد که مثلاً او نکات زبان آلمانی را به انگلیسی برایم توضیح دهد؟

پاسخ ما به این سؤال ساده است: هیچ ایرادی! در بسیاری از کلاس‌های درس سطح مبتدی، آموزش زبان به کمک یک زبان واسطه انجام می‌شود. با یک برنامه درسی مشخص، می‌شود میزان استفاده از زبان واسطه را محدود کرد. اما دوست شما که یک معلم زبان نیست. به‌علاوه ویژگی‌های شخصیتی بعضی افراد باعث می‌شود دوست نداشته باشند به شما سخت‌گیری کنند، و اصرار کنند از زبان آن‌ها استفاده کنید. توجه داشته باشید که در این حالت بازدهی شما ممکن است پایین بیاید. به‌احتمال زیاد اگر موضوع مکالمه برای شما جذاب باشد، شما غرق گفت‌وگو به زبان مشترکتان می‌شوید و دیگر به‌ندرت از زبان مد نظرتان استفاده خواهید کرد!

چطور دل یک پارتنر زبان نیتیو را به دست آوریم؟

این حقیقت درمورد افرادی که متولد کشورهای انگلیسی‌زبان یا سایر زبان‌های پرمتقاضی هستند هم صدق می‌کند. در پلتفرم‌های تبادل زبان رایگان، افراد زیادی مانند شما به دنبال یک دوست نیتیو انگلیسی‌زبان یا آلمانی‌زبان می‌گردند. در مقابل، کاربران آلمانی یا انگلیسی‌زبان حق انتخاب بیشتری دارند! بنابراین شما باید سعی کنید افرادی را پیدا کنید که با آن‌ها اشتراکاتی دارید.

برای مثال اگر شما یک مهندس برنامه‌نویس یا یک معمار خبره هستید، می‌توانید با یک دانشجوی برنامه‌نویسی یا معماری دوست شوید. شما می‌توانید تجربه ارزشمند خودتان را با او در میان بگذارید و در مقابل زبان یاد بگیرید. چه چیز بهتر از این؟

پلتفرم های تبادل زبان

پلتفرم‌های زیادی در اینترنت وجود دارند که افراد فعال در آن دنبال یادگیری رایگان زبان‌اند. برای مثال conversationexchange.com یکی از این موارد است. همچنین toastmasters یکی دیگر از محل‌هایی است که می‌توانید دنبال پارتنر هر زبانی بگردید. speaky. om و coffee.com هم همانطور که از اسمشان پیداست، جایی برای چت کردن هستند. بیشتر این وب‌سایت ها یک مشکل مشترک دارند: نداشتن تعهد! متأسفانه پارتنر زبان شما ممکن است ناگهان غیب شود.

شما در تیکا می‌توانید از خدماتی مثل آموزش زبان انگلیسی با پارتنر زبان با پرداخت هزینه‌ای اندک استفاده کنید. در تیکا یک معلم زبان پارتنر شما خواهد بود و جلسات به طور دوستانه اما متعهدانه برگزار می‌شوند.

روش های دیگر

پلتفرم‌های تبادل زبان تنها جایی نیستند که شما می‌توانید یک شریک یادگیری زبان پیدا کنید.

گاهی اوقات هم شما می‌توانید یک شریک یادگیری زبان پاره‌وقت پیدا کنید! یادتان باشد یک شریک یادگیری زبان پاره‌وقت که سرفرصت به پیام‌های شما پاسخ بدهد هم بهتر از هیچ‌چیز است. شما می‌توانید در فروم‌ها و شبکه‌های اجتماعی مختلف عضو شوید. برای مثال اگر طرف‌دار سریال‌های ترکی استانبولی هستید، صفحات این سریال‌ها را دنبال کنید! و در کامنت‌ها سعی کنید با افراد ترک‌زبان ارتباط برقرار کنید. صمیمانه و مؤدبانه درخواست خود را با آن ها در میان بگذارید. اگر به ده نفر پیام دهید، حتماً یک نفر به پیام شما پاسخ خواهد داد.

یادگیری زبان در کنار سرگرمی

یک استراتژی دیگر نیز برای پیداکردن دوست‌های نیتیو وجود دارد. استراتژی غیرمستقیم! پیام خود را با یک عبارت جذاب شروع کنید! چیزی که باعث شود فرد مقابل به شما واکنش دهد. برای مثال اگر شما در یک انجمن طرف‌داران هری پاتر به دنبال یک پارتنر زبان می‌گردید، با یک حقیقت جذاب یا یک سؤال چالش‌برانگیز صحبت را شروع کنید

“هی، یه سئوال داشتم: گروه ریون کلاو شخصیت های عجیب و متناقضی داشت. به نظرت این گروه واقعا مختص افراد باهوش بود یا بیشتر برای افرادی بود که دوست داشتند از بقیه بهتر به نظر بیان؟”

سعی کنید در جملات ابتدایی نهایت دقت را به خرج دهید تا مفهوم را درست رسانده باشید. اگر فرد مقابل به صحبت با شما ادامه داد حتماً سعی کنید به نقطه‌نظرات و جواب‌های او توجه کنید تا مکالمه ادامه پیدا کند.

نکات مهم

باتوجه‌به اینکه شما از این استراتژی برای صحبت درباره موضوع‌های موردعلاقه خودتان استفاده می‌کنید، پیداکردن ایده نباید چندان برایتان دشوار باشد! اما به‌هیچ‌وجه مکالمه را بر محور حرف خودتان یا برای اثبات اشتباه بودن نظر فرد مقابل دنبال نکنید! شاید باورتان نشود اما این اشتباه بسیار رایجی است که باعث می‌شود شما یک پارتنر زبان خوب پیدا نکنید.

در ادامه مکالمه اگر فرد مقابل متوجه برخی از عبارات شما نشد، می‌توانید بگویید: ” معذرت می‌خواهم من انگلیسی‌ام خیلی خوب نیست.” اما بیش از حد عذرخواهی نکنید! یا زیاد درمورد برنامه یادگیری زبان خودتان صحبت نکنید. فقط یادتان باشد از طرف مقابل خواهش کنید اشتباهات شما را به شما گوشزد کند. به‌هرحال این مکالمه قرار است برای فرد مقابل هم لذت‌بخش باشد پس بیایید آن را تبدیل به یک کلاس درس خشک نکنیم، موافقید؟

در نهایت اگر آماده پیداکردن دوست‌های خارجی نیستید، آموزش زبان آنلاین تیکا در خدمت شماست. تیکا با داشتن مدرسین زبان نیتیو می‌تواند نیاز شما را به طور کامل پوشش بدهد. با ما همراه باشید.

پیدا کردن بهترین پارتنر زبان و استاد زبان آنلاین در تیکا

تیکا در زمینه پاسخ به خواسته زبان‌آموزان برای تمرین با پارتنر؛ دوره‌های آنلاین تمرین با پارتنر زبان برگزار می‌کند. پس از انتخاب زبان موردنظر خود، تخصص مکالمه و سپس مهارت پارتنر زبان را می‌یابید. سپس استاد زبان آنلاین مناسب خود و یا پارتنر زبان خود را می‌توانید انتخاب کنید. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به tikkaa.ir  مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن