زبان انگلیسی

7 کلمه‌ای که در 2017 به دیکشنری میریام وبستر اضافه شدند

مادامیکه زبان انگلیسی در حال تحول است، دیکشنری‌ها نیز با گذشت زمان دست خوش تغییر و تحول می‌شوند. دیکشنری میریام وبستر از جمله فرهنگ لغاتی است که در بین مردم در همه سنین و همچنین افراد حرفه‌ای محبوب است. 2017 سالی بود که در آن لغات زیادی به این دیکشنری اضافه شد.

بسیاری از واژگان جدید به این دیکشنری اضافه شدند که با مقبولیت عام مواجه شدند؛ چیزی که شما باید آن را به عنوان بخشی از زندگی خود در نظر بگیرید. میریام وبستر از آنجایی محبوب است که معنی کلمات را به شیوه‌ای دقیق و واضح بیان می‌کند تا خواننده معنی را به وضوع دریافت کند.

در زیر تعدادی از این کلمات آورده شده است که در سال 2017 به این فرهنگ لغت اضافه شدند.

 

1. Bokeh
اجازه دهید با این کلمه‌ی جالب شروع کنیم که از جمله لغات اضافه شده به این فرهنگ لغت است. این لغت به معنی تار شدن بخشی از عکس است که در مرکز توجه نیست.

بوکه

شما باید این نکته را بدانید که درست کردن bokehای مناسب، بسیار جذاب و رضایت بخش است و اگر bokeh را به اشتباه استفاده کنیم، تاثیر برعکسی بر عکس خواهد گذاشت. همچنین باید توجه داشت که نوع bokeh به ساختار لنز نیز بستگی دارد.

2. Elderflower
یکی دیگر از کلمات جالبی که استفاده از آن در گفتارهای روزمره می‌تواند جالب باشد. این کلمه به معنی استفاده از گل آقطی (elderberry) برای درست کردن چایی، دمنوش و دیگر نوشیدنی‌ها است. استفاده از این کلمه در حال گسترش است و افراد زیادی از آن در مکالمات خود استفاده می‌کنند.

3. Fast Fashion
این کلمه‌ی خاص یک اسم است. رویکردی هوشمندانه در قبال طراحی، بازاریابی، ایجاد تفاوت در نوع لباس به شیوه‌ای که در آن آخرین متدهای مد و طراحی به مشتری ارائه شود.

این کلمه به ویزه در دنیای صنعت مد در حال گسترش است و بیشتر طراحان مد از آن در مکالماتشان استفاده می‌کنند.

4. The internet of things
یکی دیگر از الحاقیات به این فرهنگ لغت است که در دنیای آنلاین بسیار محبوب است. این عبارت به معنی قابلیت شبکه‌ای است که گجت‌هایی چون قهوه ساز را می‌توان به اینترنت متصل کرد و از مزایای آن بهره‌مند شد.

افراد حرفه‌ای حوزه‌ی فناوری در مکالمات خودشان از این عبارت بسیار استفاده می‌کنند. بسیار مهم است که از کل این عبارت به عنوان یک اسم یاد کنید.

5. Troll
این کلمه به معنی افرادی است که در اینترنت رفتار عجیب و غریبی از خود نشان می‌دهند. این لغت را به دایره لغات خود اضافه کنید و آن را زمانی استفاده کنید که با فردی یا کسانی در اینترنتر روبرو می‌شوید که رفتار غیر معقولی از خود نشان می‌دهند.

6. Hive mind
یکی دیگر از اسامی جالبی که در سال 2017 به این فرهنگ لغت اضافه شد و معنی آن این است که شما در صحبت کردن به زبان انگلیسی استاد هستید.

7. Froyo
این کلمه به معنی ماست یخ زده است و استفاده از آن در میان مردم در همه سنین رواج پیدا کرده است. به نظر می‌رسد این کلمه جایگزین «ماست یخ زده» (frozen yogurt) می‌شود.

کلماتی که در بالا اشاره شدند از جمله کلماتی هستند که به فرهنگ لغات میریام وبستر اضافه شدند؛ کلماتی که می‌توانید زا آنها در مکالمات روزمره‌ی خود استفاده کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن