زبان اسپانیایییادگیری زبان

کلماتی که بدون آنها نمی‌توانید زندگی کنید

در این پست قصد دارم شیوه‌ی مهمی برای یاد دادن استفاده کاربردی زبان را بیان کنم و اینکه چگونه می‌توانید از آن به عنوان یک ابزار برای یادگیری دیگر زبانها استفاده کنید.

دایره لغات اسپانیایی

کلمات متداول زبان اسپانیایی
کلمات متداول زبان اسپانیایی

کلمات قشنگی‌اند، مگر نه؟ این ابر کلمات نمایانگر لغات اسپانیایی است که من بیشترین استفاده را از آنها دارم، و بنابراین نمی‌توانم بدون آنها زندگی کنم!! این ابر کلمات همچنان فرکانس تکرار این کلمات را نیز نشان می‌دهد؛ هرچه کلمه از نظر گرافیکی بزرگتر باشد، به معنی آن است که بیشتر از آن استفاده کرده‌ام.

بعد از انگلیسی، اسپانیایی شاید همان زبانی باشد که من بیشتر باهاش ارتباط برقرار می‌کنم. بعضی از نزدیکترین دوستانم در Candy Islands و آرژانتین زندگی می‌کنند، هرچند که متاسفانه هنوز قسمت نشده که به آن مناطق سفر کنم و برای چند ماهم که شده آنجا زندگی کنم.

با توجه به استفاده‌ی بیش از حدم از زبان اسپانیایی در ده سال اخیر، حجم بالایی از ایمیلهای ارسالی و دریافتی دارم. سعی کردم 100 ایمیل آخر خودم که ارسال یا دریافت کرده‌ام را بررسی کنم و متن را در یک فایل ورد کپی کنم. سپس از عملکرد replace استفاده کردم تا تمامی کلمات تکراری گرامری را حذف کنم: حروف اضافه، ضمایر شخصی، اعداد و دیگر موارد. بعد از آن، متن باقیمانده به سایت wordle منتقل شد، که فرکانس کلمات را نشان می‌دهد و این چارت زیبا را به شما ارائه می‌کند.

برا چه چیزی می‌توانم از آن استفاده کنم؟

اگر آدم خیالپردازی هستید، گرافیک‌هایی چون این می‌تواند واقعا کاربردی باشد و زبان را به زندگی بیاورد. شما قطعا خواهید فهمید زبانی که از آن استفاده می‌کنید در اصل بسیار ساده است و متوجه این موضوع می‌شوید که، برای یادگیری هر زبانی، یکسری از کلمات و عبارات اساسی می‌تواند تا حد زیادی کار شما را راه بیاندازد. در مورد زبان اسپانیایی می‌توان به کلمات: bien (خوب)، saber (دانستن)، espero (امید)، voy (رفتن)، beso (بوسیدن) اشاره کرد. به خاطر داشته باشید اگر اصلا فیلتری برای این زبان در کار نبود الان شما با لیست بلند بالایی روبرو بودید که خواندن آن شما را خسته می‌کرد.

اگر در یادگیری زبانی مبتدی هستید و قصد یادگیری آن را دارید، انجام چنین کاری می‌تواند به شما کمک کند. شما باید برای یادگیری کلمات اولویت بندی داشته باشید.

چه چیزی به زندگی شما و کارهایی که انجام می‌دهید مرتبط تر است و در طول روز از آنها استفاده می‌کنید؟ اجازه دهید با هم انجامش دهیم.

ما می‌خواهیم ایمیل‌های نوشته شده به زبان مادری را استفاده کنیم. وارد ایمیل خود شوید و ایمیل‌های درست حسابی را که شما برای دوستانتان فرستادید یا اونها برای شما فرستادند را جدا کنید. هرچه بیشتر باشد بهتر است. حداقل 50 مورد. (یا اگر یادگیری شما به منظور یادگیری کلمات تخصص است، ایمیل‌های کاری خود را بررسی کنید).

سایت Wordle را باز کنید و بر دکمه create در صفحه اصلی کلیک کنید. تمامی ایمیل‌های خود را در داخل کادر وارد کنید و دکمه Go را فشار دهید. ابر کلماتی که به شما نشان داده می‌شود حاوی نکته بسیار مهمی است. این ابر زبانی را نشان می‌دهد که در دنیای شما وجود دارد. این دایره واژگان را اولویت بندی کنید و سعی کنید قبل از هر مورد دیگری آنها را یاد بگیرید.

محدودیت‌ها

از آنجایی که این کار مبتنی بر متون نوشته شده در ایمیل‌ است، باید به خاطر داشته باشید که ما با کلمات نوشتاری سر و کار داریم، که معمولا از کلمات گفتاری متفاوت هستند. با اینحال، با توجه به اینکه اغلب نظرات شخصی نیز در ایمیل‌ها نوشته می‌شوند، باز هم می‌توان تا حدی زیادی به این آمار اکتفا کرد.

منبع: لینک

مطالب مشابه: 14 کلمه رمانتیک معادل «زیبا» در زبان اسپانیایی

مطالب مشابه: 16 کلمه‌ای که باید در هر زبانی آنها را یاد گرفت

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن